18. jaanuar 1996 kell 22:00

Soome ja Eesti maanteeamet täiendasid koostööd

Protokolli järgi abistab Soome sel aastal Eesti maanteametit mitmesuguste projektide kaudu ligi kahe miljoni Soome margaga.

Allkirjastatud dokument on 1991. aastal sõlmitud tähtajatu koostöökokkuleppe lisaprotokoll. Eesti maanteeameti peadirektori abi Aadu Lassi kinnitusel lisandus uue protokolliga teabe vahetamisele ning spetsialistide koolitamisele koostöö Via Baltica projekti ja Euroopa Liidu Phare programmi teedealaste kavade elluviimiseks ning ühinemine Soome-USA teabevahetusega T-ruudus.

Aadu Lassi sõnul on Phare välja pakkunud võimaluse, kus Euroopa Liitu kuuluv riik sõlmib kokkuleppe mõne endise Ida- Euroopa blokki kuulunud riigiga.

Sellisel juhul on võimalik teostada kuni 3 miljoni krooniseid koolitus-, teabe- jne projekte, mida finantseeriks 60 protsendi ulatuses Euroopa Liit. Põhjamaad ja Balti riigid otsustasid sõlmida komplekskokkuleppe. Soome esindas allakirjutamisel Põhjamaade teede tehnilist liitu ja Eesti Baltimaade maanteelaste nõukogu.

Via Baltica alane koostöö tähendab Lassi sõnade kohaselt Soome valmisolekut abistada mõne silla ja maantee ehitamise juures, kui leitakse projekti rahastaja(d).

Praegu loodetakse eelkõige Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangale, kes on lõpetanud kaheaastase Via Balticat käsitleva uuringu. Kokkuvõte uuringust ja rahastamise otsus esitatakse veebruaris.

Hetkel kuum