11. märts 1996 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Venelaste ostuaktiivsus Soomes on viimasel ajal järsult suurenenud ning möödunud aastal ostsid venelased tax-free kaupu 250 miljoni marga eest, mis on 11 protsendi võrra rohkem kui eelnenud aastal.

Peaaegu pool maksuvabadest ostudest tehti Helsingis ning viiendik Lappeenrannas. STARTEL-BNS

Moldova välisvõlg moodustas märtsi seisuga 652 mln USA dollarit, mis on 42 protsenti riigi sisemajanduse kogutoodangust, teatas Moldova presidendi majandusnõunik Aleksandr ?t?erbanski.

Sealjuures suureneb Moldova võlgnevus Venemaa energiakandjate eest pidevalt.

Praegu on Moldova riigivõlg Venemaale 90 miljonit dollarit, kuid samas kasvas Moldova võlgnevus Venemaa gaasikontsernile Gazprom 380 miljoni dollarini.

Vastavalt eelmisel nädalal allkirjastatud protokollile kohustub Moldova vähendama oma võlga Gazpromile iga kuu 30 miljoni dollari võrra. ITAR-TASS-ETA

Kreeka talunikud, kes nõuavad traktorite pealt lisaväärtusmaksu vähendamist, seemnete, kütuse ja väetiste hinna alandamist ning põllusaaduste hinna tõstmist, korraldasid riigi maanteedel suure meeleavalduse. Nad peatasid veoautosid ning loopisid maha puu- ja aedvilja, kallasid maha tonnide kaupa piima ja veristasid tallesid.

Valitsuse esindaja sõnul kehtivad turul Euroopa Liidu reeglid ning nende vastu on valitsus jõuetu. Mõistes talunike probleemide tõsidust, lubas valitsus siiski midagi ette võtta. REUTER-ÄP

Investeeringud ehitusse olid Lätis mullu 225,981 mln latti, teatas Läti statistikakomitee. 80% sellest rahast ehk 180 mln latti moodustavad kapitaalmahutused.

1994. a 184,5 mln ehitusse eraldatuga võrreldes on kapitaalmahutus ehitusse vähenenud. BNS

Hetkel kuum