2. aprill 1996 kell 22:00

Eesti Forekspank ostab peakontori jaoks hoone

Forekspanga investeeringute direktor Jens Haug rääkis, et tehingu üle peeti läbirääkimisi paar kuud ja algne summa, mida RETi Arengugrupp hoone eest saada tahtis, oli märksa suurem.

Äripäeva andmetel soovis RETi Arengugrupp algse plaani järgi hoone müügist teenida üle 20 miljoni krooni.

Forekspanga praegused ruumid kõrval asuvas endises Raepanga peakontoris tahab Forekspank välja rentida, lausus panga juhatuse aseesimees Vahur Pindma. Praeguses peahoones kasutab Forekspank ise neljast korrusest kahte.

Forekspangal on kahes hoones Narva maanteel ja Rävala puiesteel kokku 2600 ruutmeetrit pinda. RETi Arengugrupilt ostetavas endises RETi tootmishoones on neljal korrusel üldpinda kokku üle 5000 ruutmeetri.

Üks RETi Arengugrupi omanikke Ülo Pärnits rääkis, et algul kavandas arendusfirma hoone ise ümber ehitada. RETi Arengugrupp plaanis majale peale ehitada veel kaks lisakorrust, kuhu oleks ehitatud luksuskorterid. «Siis vaatasime, et me ise selle aastanumbri sees ei suuda Narva maanteel midagi ära teha,» põhjendas Pärnits maja müüki.

Jens Haugi sõnul pole Forekspank veel otsustanud, kas ehitada majale korruseid juurde või mitte. «Korterid küll panka ei tule,» kinnitas ta.

Esialgse kava kohaselt rehkendab Forekspank renoveeritud hoone ruutmeetri hinnaks 4500 krooni, ütles Haug. 5000 ruutmeetri suuruse üldpinna juures oleks kogu projekti kogumaksumus 22,5 miljonit krooni.

Haug ütles, et Forekspank tahab hoone renoveerida 1997. aasta jooksul.

Jens Haug sõnas, et Forekspank tahab endisesse RETi tootmishoonesse ehitada tänapäevase büroo. Forekspank vahetab välja hoone välisseinad, mis muudab oluliselt tulevase peakontori ilmet.

Kui Forekspank ehitaks hoonele kaks korrust juurde, ulatuks kasulik pind 8000 ruutmeetrini. Hansapanga uue peahoone üldpind on veidi alla 12 000 ruutmeetri, Tallinna kaubamaja müügipind aga 7000 ruutmeetrit.

Vahur Pindma rääkis, et Forekspank osaleb ka aktsiaseltsis, mis hakkab ehitama uut büroohoonet Tartusse Hansapanga ja ERA Panga peakontori kõrvale. Sinna tuleb Forekspanga Tartu kontor.

Ülo Pärnits lausus, et RETi Arengugrupp finantseerib saadud rahaga firma teisi projekte, näiteks samas kinnistus Jõe tänav 7 kavandatud hotelli. Hotelliprojekti maksumuseks kujuneb tema sõnul üle 30 miljoni krooni.

RETi Arengugrupp ostis endise RETi keskuse 1994. aasta aprillis 40 miljoni krooniga. Paremuselt järgmise pakkumuse suurus oli 20 miljonit krooni.

Ühtekokku ostis RETi Arengugrupp kolmteist hoonet, millest enne täna toimuvat tehingut on ära müüdud neli.

Hetkel kuum