14. aprill 1996 kell 22:00

Politseiamet ostab uued bussid

Politseiameti transpordiosakonna inseneri Ants Sepa sõnutsi püüavad nad busside hankija kaela veeretada ka kaubabusside ümberehitamise politseiautodeks, ent kui see ei õnnestu, kuulutab politseiamet välja uue konkursi. «Prefektuurid, kellel praegu sellised bussid olemas, on need ise oma jõududega ehitanud ning need on täiesti korralikud ja nõuetele vastavad,» ei näe Sepp busside ümberehitamises probleemi.

Sepa sõnutsi on nõukogude ajast pärit VAZ 469 ja VAZ 452 tüüpi autod täiesti kasutamiskõlbmatud. Samas vajab Sepa hinnangul ainuüksi Tallinn korrapidamisteenistuseks 6--7 bussi. «Nii palju nad kindlasti ei saa,» ütles Sepp. Busside jaotamist prefektuuride vahel ei ole politseiameti juhtkond veel arutanud.

Siseministeeriumi pressitalitusest öeldi, et politseiamet ostab bussid riigihangete konkursi seaduse kohaselt. «See on politseiameti rida, küllap neil on busse vaja,» ütles siseministeeriumi majandusliku analüüsi ja kontrolli osakonna juhataja Peeter Valter. Sadakonna Suzuki Vitara ostu möödunud talvel ei pea Valter ebaõnnestunuks, kuna ka need autod kuluvad politseile ära.

Politseiameti politseisekretär Jüri Urm leidis, et asi läheb liiale, kui ajakirjandus hakkab huvi tundma politseiameti eelarve kasutamise vastu.

Hetkel kuum