23. mai 1996 kell 22:00

Tänavakorvpallil on alati palju publikut -- vabas õhus on mõnus mängule kaasa elada ning samal ajal ka näole esimest jumet püüda.

Laupäeval algabki Pirital tänavakorvpalli kolmas hooaeg, mille raames toimub kogu suve jooksul 12 turniiri erinevates Eesti linnades. Kui möödunud aastal oli osavõtjaid ligi 3000, siis tänavu ennustatakse korvpallureid tuhande võrra rohkem.

Võisteldakse erinevates sarjades: professionaalid, amatöörid, firmad, naised ja noored. Kui kellelgi on soovi tulla oma võistkonnaga välja, saab selleks registreerida ka laupäeva hommikul.

Juba möödunud suvel armastasid rahumeelsed ja soliidsed sõpruskonnad koguneda pärast väsitavat tööpäeva Vanemuise teatri terrassile, et siis veini maitstes head seltskonda ja muusikat nautida. Esmaspäevast on see taas võimalik.

Musitseerivad Vanemuise muusikud ja meeskvintett Viies Ratas. Kontserdid on jagatud temaatiliselt: esmaspäeval kõlavad Gershwini «Rhapsody in Blue» ja katked Bernsteini muusikalist «West Side Story», teisipäeval Bach ja Mozart, kolmapäeval Viini muusika. Neljapäev on marsside õhtu pealkirjaga «Kaunim linn on Eestis Tartu».

Viimaseid päevi on Vabaduse väljakul kunstihoone neljas saalis avatud Kujurite ühenduse korraldatud skulptuurinäitus «Figuur».

Näitus pakub meelelahutust igaühele. Juba üksnes kujudele antud nimed ja nende vormilahendus intrigeerib. Milliseid tundeid tekitab pealkiri «Neli tankisti ja koer» või «Vares vaga linnukene»?

Näitusest osavõtvate kunstnike nimistu on esinduslik ja suurejooneline: Hannes Starkopf, Annika Tonts, Maria-Kristiina Ulas, Mare Mikof, Jaak Soans jne.

Hetkel kuum