Sügis-talvine hooaeg on eestlasele klimaatiliselt sobivaim, et käia eksootilises Mehhikos, Vietnamis, Tais või Marokos.
Moejoone järgijad või passiivsema puhkuse eelistajad saavad hakkama odavamalt, külastades mõnd Hispaania kuurorti, näiteks Los Gigantest, Jandiat, San Agustini või Playa de la Arenat, mis tõotavad kujuneda päevitajaile tõmbenumbriks. Detsembri kaks esimest nädalat on seal odavaimad, nädalase paketi saab ca 5500 krooni eest.
Tabelis ja ka edaspidi nimetatud pakettide hinnad pole lõplikud. Neile lisanduvad Soome sõidu kulud, vahel ka ööbimine Helsingis, reisikindlustus (ca 250--500 kr), viisa ja toitlustamine. Enamiku ekskursioonidegi eest tuleb maksta eraldi. Nii võib tabelihinnale olenevalt turisti nõudlikkusest 4000--8000 krooni juurde liita.
Tõenäoliselt vähesed teavad ja mäletavad, milline oli 1970. aastate Kuuba. Tänaseks on seal palju muutunud, kuid eestimaalased peavad reisibüroode sõnul Kuuba-paketti liialt kalliks ja vähepakkuvaks.
Tõepoolest on 20 000 krooni eest mitmeid põnevaid võimalusi. Eelarvamustest vabanemiseks tasuks liivarandade armastajail siiski lehitseda reisikatalooge, mis annab aimu, et tegemist on igati kaasaegsete rannakompleksidega.
Nii Fritidsresor kui Aurinkomatkat pakuvad tänavu esmakordselt Kuuba Miami Beach'iks kutsutavat Varaderot. Kuna reisisiht on uus ja vahetuid kogemusi on reisikonsultantidel vähe, tasuks hotellide osas otsustada vähemalt kolmetärniste kasuks. See lisab paketi alghinnale paartuhat krooni, ent annab kindlustunde. Kohalikud reisibürood vahendavad ekskursioone Havannasse (ca 560 krooni), sigaritööstusse (ca 1200 krooni), Trinidadi (ca 750 krooni).
Fritidsresori kataloogis on esmakordselt Mehhiko, kus nädalane pakett Puerto Vallarta kuurordi kõige odavamas reisikorraldaja poolt pakutud kahetärnises majutuskohas maksab ca 15 000 krooni. Neljatärnises hotellis peatumiseks tuleb arvestada juba ca 20 000 krooniga.
Turismikataloogides olevates Mehhiko hotellides ei sisalda toa hind hommikusööki. Pakutavat tasub majutusvõimaluste erinevuse tõttu võrrelda ka Aurinkomatkate paketiga.
Hinnalise reisi pärliks on kindlasti mehhiklaste kultuuripärand, millest võib osa saada nii omal käel, üürides jalg- või mootorratta, kui ka osaledes plaanipärastes ekskursioonides, mille hinnad mahuvad vahemikku 200--500 krooni. Ka auto üürimine on reisibüroode sõnul odav, ent konkreetseid summasid näiteks tuua ei osatud. Transpordivahendi üürimisega tuleks Puerto Vallartas peatujail tõsiselt arvestada, kuna vaatamisväärsused jäävad kuurordist eemale.
Reisibüroo Atlas andmeil küsitakse õhukonditsioneerita väiksema auto eest ca 160--190 dollarit nädalas.
Paljude unistustemaale Indiasse sõitmiseks on varasemaga võrreldes variante veelgi enam.
Lisandunud on peaaegu poolsaare tipus asetsev kuurort Kovalam ja 25 000kroonine, ent põnev kahenädalane Lõuna-India ringreis. Ringreis toimub oktoobri esimeses pooles, jaanuaris ja märtsis.
Enne Indiasse sõitu tasuks arstiga nõu pidada. Reisikorraldajad soovitavad gammaglobuliini ja malaariavastast süsti, samuti võtta kaasa kõhukapriise vältida aitavaid tablette.
Vasempoolse ja eurooplasele harjumatu liiklussüsteemi tõttu on targem ühineda ekskursioonirühmadega või üürida auto koos juhiga, mis üheks päevaks maksab alates 450 kroonist.
Huviretked maksavad ca 140--2700 krooni. Paar tuhat krooni tuleb loovutada mitmepäevase täisteenindusega safari eest.
Uudisena pakutakse tänavu ka Phuketi. Nagu muudeski eksootilistes paikades tasuks ka Taimaal osaleda safaril, ükskõik kas autoga, paadiga või elevandi seljas. Päevane täisteenindusega safari maksab alates 600 kroonist.
Ükski eespool vaadeldud sihtpunkt ei kõlba nn viimase hetke reisiks, sest viisa muretsemine võtab aega. Kuna Kuuba konsulaat asub Riias, Mehhiko esindus Stockholmis, Hispaania, Tai, India ja Mehhiko saatkonnad Helsingis ning et tegemist on meile võõraste kultuuritavade ja käitumisnormidega, on targem jätta viisa muretsemine reisibüroo hooleks.
Kõige kauem tuleb valmistuda Mehhiko sõiduks. Viisa saab 30 päeva jooksul ja maksab 17 dollarit.
140 Soome marka maksva Hispaania viisa saab kätte 10 päevaga, 115 marka maksva India viisa aga nädalaga. Kuubasse sissesõiduloa saamiseks kulub reisibüroo Aves andmeil vähemalt kaks nädalat. Selleks tuleb paketile juurde arvestada 25 dollarit.
Taimaale pääsemisega tundub olevat kõige lihtsam: 60 Soome marka maksva viisa saab paari päevaga.