16. september 1996 kell 22:00

Koolipoisist firmaomanik kutsuti kohtusse

ASi Parevek esindav vandeadvokaat Monika Mägi ütles eile kohtus, et osa mais--juunis tolli poolt erikonfiskeeritud Pareveki kütusest oli ettemaksete tulemusena juba enne terminaalis hoiustamist omanikku vahetanud. Sama kinnitasid ka aktsiaseltside AA-Trading, Eriõli ja M & V esindaja vandeadvokaat Andres Alas ning ASi EK esindaja advokaat Marti Hääl, kes kaasati protsessi kui kannatajate esindajad. Alase ja Hääle sõnul on nende poolt esindatavate firmade kütust konfiskeerimise tagajärjel käibest väljas ligi 15 miljoni krooni ulatuses.

Tolliameti esindaja vandeadvokaat Aivar Pilv tunnistas, et Pareveki kütuse erikonfiskeerimise peamine põhjus oli see, et firma väidetav omanik Markus Kamps on eitanud osalust kütuseäris. Kamps pole Pilve väitel andnud kellelegi ka volitusi tegutsemiseks Pareveki nimel.

Monika Mägi palus kohtuistungi edasi lükata põhjusel, et toll ei ole tema arvates kohtule esitanud kõiki asjasse puutuvaid tõendeid. Kohus rahuldas tema taotluse.

Kohus rahuldas ka Aivar Pilve taotluse kutsuda tunnistusi andma Markus Kamps. Samas tegi kohus Monika Mägile kohustuse esitada kõik tõendid, mis tõestavad, et tema volitused pärinevad Markus Kampsilt või tema volitatud esindajalt. Taotlust esitades vihjas Aivar Pilv sellele, et Pareveki taga võivad seista kolmandad isikud.

Monika Mägi vaidles vastu väitega, et ükski seadus ei keela koolipoisil omada aktsiaseltsi. Mägi sõnul olevat Kamps teinud volituse Pareveki haldamiseks Sten Saanile ja Peeter Sinkelile, kes otseselt tegelesid miljoniliste tehingutega.

Järgmine kohtuistung Pareveki kaebuses tolliameti vastu toimub 10. oktoobril.

Hetkel kuum