6. oktoober 1996 kell 22:00

Piimatootjate rünnak Pärnu kombinaadile

Eelmisel nädalal esitasid OÜd Kaansoo ja Uulu ASi Pärnu Piimatoodete Kombinaat (PTK) vastu pankrotiavalduse, millega on seotud ka AS Mulgi Meier.

ASi Pärnu Piimatoodete Kombinaat pressiesindaja Peeter Lillestik ütles, et OÜ Kaansoo 101 000kroonine võlg on aastast 1993, kui kombinaadi omanik oli Ungari firma Cimex.

«Läbirääkimiste tulemusena maksis Cimex võla ära,» märkis Lillestik. Ta lisas, et OÜ Kaansoo ei ole mitte ühtegi päeva toonud oma piima töötlemiseks Pärnu kombinaadile, vaid on müünud seda hoopis ASile Mulgi Meier. Kuna pankrotipõhjus sai kõrvaldatud, lõpetas kohus pankrotimenetluse.

OÜ Uulu nõuab Pärnu PTK-lt 33 600 krooni. Pärnu PTK andmeil koosneb võlg peamiselt Cimexi võlast.

«Asi on täielik komöödia,» lausus Pärnu PTK esindaja reedel. «Nad oleksid seda summat võinud meilt küsida, mitte tülitada Eesti riigi kohtuorganeid.»

Kaks hagi esitanud piimatootjat kuuluvad kaheksa firma hulka, kes augustis-septembris saatsid Pärnu PTK-le pankrotihoiatuse.

Äripäeva andmeil on eelmisenädalaste pankrotihagidega seotud ka AS Mulgi Meier. ASi Mulgi Meier juhataja Andres Vinni keeldus oma seotust pankrotiavaldustega kommenteerimast, kuid kinnitas, et on avaldustest teadlik. ÄP

Hetkel kuum