21. november 1996 kell 22:00

Ekseko saab sigu juurde

Kahjumis seakasvatusettevõte AS Ekseko suurendab ettevõtet kontrolliva ETFC Groupi toetusel sigade arvu 20 000 võrra, mis kindlustab firma normaalse töö.

Ekseko juhatuse esimees Andres Veide ütles Sakalale, et järgmise aasta lõpuks on kombinaadis 50 000 siga. Ekseko maksimaalvõimsus oleks kasvatada 63 000 siga.

Mitut toiduainetööstuse ettevõtet kontrolliv ETFC grupp otsustas septembris toetada Eksekot kokku 20 miljoni krooniga.

ETFC Groupi juhatuse esimees Ants Laos ütles varem, et nõukogu tegi põhimõttelise otsuse Ekseko toetamise vajalikkuse ja summa suuruse kohta. Otsuse kohaselt laenab ETFC Eksekole nii sel ja kui järgmisel aastal 10 miljonit krooni.

«Ekseko saneerimin loob mingi baasi, et allakäik peatuks ja ettevõte saaks jalad alla,» selgitas Laos otsuse tagapõhja. Ta lisas, et kahjumist ei too selline rahasüst ettevõtet ilmselt välja.

Veide sõnul kulub ETFC toetus peamiselt suureneva karja söötmiseks. Ekseko kahjum on tema hinnangul tingitud peamiselt sellest, et Eestis toodetud sööt on kallis, kuid selle kvaliteet kehv.

Veide ütles, et ettevõtte saneerimisest on eluliselt huvitatud Rakvere lihakombinaat, kuna Ekseko varub 27% nende vajatavast sealihast, tulevikus aga koguni 50%.

Peale ETFC grupi lubab Eksekot toetada ka ELi Phare programm, mis annab Eksekole ja Pärnu seafarmile kokku 16 mln krooni. BNS

Hetkel kuum