27. november 1996 kell 22:00

Panasonicu faksivalik kõige laiem

Tänase termofakside hinnavõrdlusgraafiku kõrgeim post näitab Merx-Büroo pakutava Brother Fax 540DT peaaegu 8000kroonist hinda. Kui vaadata järgmisel leheküljel olevat tabelit, tundub hind olevat õigustatud -- igasse lahtrisse on pandud pluss, mis tähendab, et aparaat sisaldab kõiki küsitud võimalusi. Sellel on veaparandus -- faks kontrollib, kas saadetud info ka kohale jõuab ja kui ei jõua, saadab uuesti. Samuti on Brother 540DT-l digitaalne automaatvastaja, paberilõikur, grupivalimine, ajaline saatmine, 50 lehe faksimälu; rääkimata tavalistest omadustest, nagu telefonitoru , automaatne ümberlülitus, lühivalimismälud jne.

Ka teine Brotheri faks -- 570 -- on kallis, maksab ligi 7000 krooni. Samas on seade eespool nimetatust tunduvalt kesisemate omadustega. Pole sellel veaparandust, mälu, automaatvastajat, grupivalimist ega automaatset edasisaatmist.

Canoni faksidest pakutakse kolme mudelit -- T-22, T-21 ja T-31. Viimased kaks on tarnitud Saksamaalt ja mõeldud sealse turu jaoks. Kuna need ei ole mõeldud Eesti liinidele, siis ei pruugi Saksamaalt pärit faksid siin tööle hakata. Neil ei saa muuta kasutuskeelt ega soft'i. Kuna tegemist ei ole universaalsete seadmetega, siis on neid võimalik odavamalt osta, aga sellega kaasneb riskimoment.

Faksi ja telefonina toimiv Canon T-22ga liiniprobleeme ei teki. Seadmel on automaatne faksi ja telefoni lüliti ning liides ühenduseks telefonivastajaga. Lisaks sellele on olemas 10 lehte mahutav automaatne dokumentide sisseandja.

Kiirvalimiseks on võimalik salvestada kümme faksi ja kümme telefoninumbrit, mistõttu saab ühe nupulevajutusega soovitud numbri. 25 numbrit võib salvestada numbrite loetellu koodiga valikuks. T-22-l on 16 halltooni, üherealine 16 numbrikohta mahutav vedelkristallnäidik jt kasutusvõimalusi.

Sharpi termofakse on hinnavõrdlusesse saadetud kolm mudelit, mille hulgas on ka kogu tabeli odavaim seade -- 4250 krooni maksev UX-70. Viimane on lihtne ja väheste kasutamisvõimalustega aparaat, omades telefonitoru ja automaatset ümberlülitust. 1000 krooni kallim on Sharp PO-235, millele on lisatud paberilõikur. Veel 500 krooni kallim on digitaalse automaatvastajaga Sharp UX-85.

Kõige rohkem pakutakse Panasonicu fakse. Enim maksab KXF 700 kaupluses Bürooekspert. Ka KXF 500 on seal kallis. Üle 6000 krooni maksab UF-V60, millel esindatud lai kasutamisvõimaluste skaala, alates veaparandusest, lõpetades digitaalse automaatvastajaga. UF-V60ga ühes hinnas on KX-F600BX, millel puudub veaparandus ja automaatne edasisaatmine. Odavaim ja kõige vähemate võimalustega Panasonic maksab 4500 kr. Nagu hinnavõrdlustabelist näha, on automaatvastajaga faksidel vastaja digitaalne. Digitaalne automaatvastaja vabastab kasutaja lindi tüütust edasi-tagasi kerimisest. Ainukeseks probleemiks võib saada pikaajaline voolukatkestus, mis võib mälus oleva info kustutada.

Halltoone on tavalisel faksil 16, paremal 64. Teksti saatmiseks 16 pooltoonist piisab, väheseks jääb seda pildi või graafilise materjali saatmisel. Automaatne edasisaatmine on oluline neile, kes tahavad kodust või kontorist eemal olles saabuvad faksid kindasti kätte saada.

Hetkel kuum