12. detsember 1996 kell 22:00

Suur hulgimüügifirma tuleb turule

Hulgimüügikettide Computer 2000 ja CHS Electronic ning firma Instrudata kõrval on Scribona neljas suurem arvutitehnika hulgifirma, kes Eesti turule tuleb. Scribona toob maale 22 000 tootenimetust, tuntumad kaubamärgid on IBM, Toshiba, Acer, Canon, Hewlett Packard jt.

Scribona Balti riikide juhi Kenneth Haabala sõnul on Balti turg kiiresti arenev ja seetõttu ahvatlev. Kuna vastavad turu-uuringud puuduvad, siis ei osanud ta hinnata Scribona võimalikku turuosa Eestis. Planeeritavatest tulemustest pole Haabala sõnul mõtet rääkida enne kolme-nelja aastat.

Scribona Eesti OÜ tegevjuhi Priit Kongo sõnul on Eestis plaanis avada kolme-nelja töötajaga büroo. Laoruume esialgu rentida kavas ei ole.

Kenneth Haabala sõnul on varem turule tulnud firmad teinud ära suure töö klientide koolitamisel ja turu harjutamisel.

Valdavalt samade toodete maaletoomisega tegelevate firmade konkurents Eesti turul stabiliseerib Priit Kongo sõnul küll veidi hindu, kuid märgatavat hinnalangust esile ei kutsu. Keskmiseks hinnamarginaaliks hindas Kongo kümme protsenti.

Scribona tegutseb Soomes, Rootsis, Norras ja Taanis. Haabala sõnul on plaanis minna juba järgmise aasta teisel poolel ka Läti ja Leedu turule.

Venemaa turg Haabala sõnul Scribonat ei huvita. Scribona eelmise aasta käive oli 6,1 miljardit Rootsi krooni, kasum ligi 300 miljonit Rootsi krooni.

Hetkel kuum