Uue korra eesmärk on kaitsta klientide huvisid ning tõsta Eesti hotellide taset, ütles hotellide klassifitseerimiskomisjoni vastutav sekretär Anne Hermlin riigi turismiametist. «Kui klient läheb kolmetärnilisse hotelli, peab see ka vastama kolme tärni nõuetele,» selgitas ta.
Hermlin ei välistanud, et uus klassifitseerimise kord võib kaasa tuua mõne hotelli puhul hotelli nime kaotamise või tärnide arvu vähenemise. Seda olukorda peaks siiski tema sõnutsi aitama vältida kaheaastane üleminekuaeg, mille jooksul klassifitseeritakse ümber praegused tärnidega hotellid.
Uusi ning tärnideta hotelle hakatakse klassifitseerima juba uue eeskirja järgi. Seni ei pidanud hotellid pärast hotelliks atesteerimist laskma ennast tärni saamiseks klassifitseerida.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uus klassifitseerimise kord peaks tagama selle, et iga majutusasutus tegutseks õige nime all, rääkis hotellide- ja restoranide liidu tegevdirektor Donald Visnapuu. «Kui pakutakse välja hotell, siis ta peab hotell ka olema, kui ei vasta hotelli nõuetele, siis ta peab esinema lihtsalt teise nime all,» lausus ta.
Kui isegi üks või kaks majutuskohta pakuvad ennast välja hotellina, kuigi tegelikult hotelli tasemele ei vasta, siis paneb see kahtluse alla üldse Eesti hotellide kvaliteedi ja nendele antud tärnid, lausus Visnapuu.
«Praegu kipuvad kõik olema hotellid, kujutatakse ette, et teise nime all ei ole üldse mingisugune majutusasutus,» märkis Visnapuu.
Tema sõnutsi ei pruugi Bed & Breakfast tüüpi majutusasutus oma tasemelt olla hotellist nõrgem, kuid vahe on selles, et üldjuhul B&B ei paku lõuna- ja õhtusööki.
Majandusministri määruse kohaselt peavad kohalikud omavalitsused tegevuslubade väljastamisel arvestama kehtestatud majutusasutuste miinimumnõuetega. Seega peaks tegevuslubade välja andmisel ja pikendamisel jälgima, kas majutusasutus on atesteeritud või mitte, seda aga igal pool ei tehta, rääkis Visnapuu.
Suurimad takistused atesteerimisel on hotellide puhul Visnapuu sõnutsi telefonside puudumine hotelli vastuvõtu ja hotellitubade vahel ning sooja vee, vanni või dushiruumide puudumine tubades.
Praegu ei ole hotellindus valitsuse kehtestatud litsentsitavate tegevusalade nimekirjas. «Minu arvates peaks aga olema,» ütles Visnapuu.
Hermlini sõnul on majutusasutuste puhul litsentsimist nõuda siiski liiga palju.