16. veebruar 1997 kell 22:00

Siimanni suur samm

Praegu veel ametis ja võimul oleva peaministri Tiit Vähi arvates on Eesti rahval tekkinud tunne, et iga poliitik on a priori suli, korruptant, KGB-lane või reetur.

Kas tema üllatav, aga tõenäoline mantlipärija Mart Siimann samuti mõne sellise kategooria alla kuulub, selle väljauurimisega vastasleeri ärksamad tegelased usutavasti juba tegelevad. Et aga vastasleeri on praegu üsna keerukas määratleda, võib sellega tegelda kes tahes.

Selge on see, et endine ja praegune meediategelane, koonderakonna aseesimees ja parlamendifraktsiooni esimees Mart Siimann ei ole mees metsast ehk moodsama nimetusega Kükametsa Kolla. Egas ilmaasjata algselt lihtsalt läbirääkimiste pidamiseks volitused saanud Siimanni juba enne tema jah-sõna lausumist peaministrikandidaadiks hakatud pidama.

Teistpidi jälle, võta või jäta, ei kujuta Siimanni hästi peaministri ametis ette. Tema rahulikku ja ilusat juttu võib ju jaguda tundideks, aga iva on neis lähemal analüüsimisel üsna vähe.

Samuti on Siimanni otsustusjulgus tema kõrge parteilise positsiooniga kõrvutades pigem pöördvõrdeline kui võrdeline.

Aga võib-olla sellel kõigel polegi tähtsust, peaasi, et Siimann ise ennast peaministrina ette kujutaks.

Sobivasse kaadrisse asetumisega ei tohiks tal nii siin- kui sealpool kaamerat seisnud mehena muidugi raskusi ette tulla. Vähemasti väliselt. Üksipäini välimisest ilust võib aga paraku napiks jääda.

Hetkel kuum