Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kiilude tegemisel pole enam vaja musta töö tegijat
Ehituses on pidevalt vajalikud kiilud. Seni on kasutatud puidust kiile. See eeldab ehitusel abitöölise olemasolu. Oskustöölisest müürsepa tunnihind on liiga suur, et teda panna tahuma puukiile.
Nüüd on Taanist Eestisse müügile toodud ka plastmasskiilud. Erinevalt puitkiiludest on kahe ühesuguse plastmasskiilu vastastikusel kasutamisel võimalus viia toestatav pind horisontaalasendisse. Kiilude hammastus ei võimalda nende järeleandmist ja äralibisemist. Kui kiile lükatakse liiga palju kokku on võimalik üks kiil kõrvale lükata ja nad uuesti mõõtu panna.
Kiilud ei takista ehitusdetailide kinnitamist. Neil on sees kruvi- ja naelaaugud. Seetõttu võib nad näiteks põranda paigaldamisel jätta põranda alla. Puukiilude oht, et niiskusega paisudes või liiga kuivas ruumis kuivades hakkavad põrandad kriuksuma, püsiva suurusega plastmasskiile ei ohusta. Kiilude kandevõime on 200 kuni 6570 kg.
Kiile on võimalik kasutada ka uste lahtihoidmistoena.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.