12. märts 1997 kell 22:00

Hagi Eesti Panga vastu föderaalkohtusse

Eesti Panga esindaja vandeadvokaat Jaak Kirikal põhjendas esitatud taotlust sellega, et kui Texase osariigi kohus allub osariigi seadustele, siis föderaalkohus lähtub oma otsustes USA üleriigilistest seadustest ja rahvusvahelisest eraõigusest.

Kirikali sõnul on Genini algatatud kohtuvaidlus alles algstaadiumis. Ta lisas, et alles protsessuaalsete küsimuste lahendamise järel saab asuda sisulise vaidluseni, kus Eesti Panga seisukoht on endine: Eesti Pank ega ka keskpanga president Vahur Kraft ei saa olla protsessi osapoolteks.

Lõpuks ometi jõuab eelmise aasta sügisel algatatud kohtuvaidlus sisuliste küsimusteni, kommenteeris USA kohtu teisipäevast otsust Innovatsioonipanga ja Eastern Crediti esindaja vandeadvokaat Viktor Kaasiku abi Sanjay Jaanus Mody.

Viktor Kaasik on öelnud, et Eesti Panga ja Vahur Krafti seotus Innovatsioonipangalt Easter Creditile üleläinud nõudega on ilmne, viidates eelmise aasta 12. aprillil sõlmitud eellepingule. Ühelt poolt kirjutas sellele alla Vahur Kraft kui Eesti Panga esindaja ja teiselt poolt Innovatsioonipanga juhatuse esimees Michael Dashkovsky.

Kaasik märkis, et temas tekitab küsimusi tänavu 10. veebruaril Innovatsioonipangale saadetud Eesti Panga pangainspektsiooni juhataja Pilvia Nirgi kiri, milles ta palus andmeid Innovatsioonipanga aktsionäride, aktsionäride osanike ja nende majandusliku seisu kohta. Kaasik kinnitas Genini väiteid, et Eestist on läinud Interpoli ja FBIsse järelepärimised Genini ja Dashkovsky isiku kohta.

Eastern Credit Ltd hagis Eesti Panga ja Vahur Krafti vastu esitatakse 203 miljoni kroonine nõue. Selle aluseks on Innovatsioonipanga ligi 20 miljoni kroonine kaitstud nõue endise Sotsiaalpanga ja tema pankrotistunud õigusjärglase ESB Finantskontori vastu.

Hetkel kuum