Ehkki mobiiltelefonist rääkides samastavad paljud inimesed selle juba GSMiga, on NMT-lgi oma tarbijaskond. Ei ole kuskil riigis kogu maa GSMi leviga kaetud: see on ikka pigem linna- ja äritelefon.
Kuna digitaalvõrgu ehitamine on kallis, siis suvila- ja maamehe telefoniks GSM vaevalt saab. Vändras või Tamsalus asju ajava ärimehe vajadusi suudab rahuldada just NMT-mobiiltelefon, vaatamata sellele, et lisavõimaluste poolest jääb NMT GSMile alla ja tunduvalt kallimad on need aparaadid ka.
NMT-mobiiltelefonide lipulaev on Nokia 450, mille hind on ca 10 600. Nokia 450 on väikseim ja kergeim NMT 450 võrgus toimiv mobiiltelefon, olles GSM-telefoniga enam-vähem ühes mõõdus ja kaaludes 250 grammi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Telefoni kõneaeg on standardakuga 30--70 minutit, ooteaeg 37 tundi, laadimisaeg üks tund. Suure akuga saab kõnelda kuni kaks ja pool tundi, ooteaeg on 81 tundi, laadimisaeg kaks tundi. Superaku pikendab kõneaja ca kolme ja poole tunnini, ooteaja 111 tunnini ning laadimisaja kolme tunnini.
Telefonil on ülevaatlik eestikeelne kasutajamenüü, väljatõmmatav antenn ja suur kolmerealine taustvalgusega ekraan, samuti 97 täht-numbrilist kiirvalimise mälupesa, kümne viimasena valitud numbri mälu, märkmikmälu jne. Telefoni klaviatuur on lukustatav ning kasutaja võib programmeerida kõnepiiranguid.
Lisaks on Nokia 450-l oma numbrinäit, data-faksi liidese ning vibraaku võimalus ja võimalus laadida akut kõne kestel.
Nokia 450 ühildub Nokia 2110 GSMi tooteperekonna lisaseadmetega ning toimib 2110 GSMi autovarustuses.
Nokia 450st üle 2000 krooni odavam Nokia 440 on NMTdest populaarseim. Nokia 450st on Nokia 440 suurem, mitte nii ülevaatliku menüüga ja jäiga antenniga, kuid hinna ja kõneaja suhe on veidi parem kui 450-l.
Standardakuga on telefoni kõneaeg 30--75 minutit, ooteaeg 40 tundi, laadimisaeg üks tund. Suure akuga on kõneaeg kolm tundi ja ooteaeg kolm päeva.
Telefonis on 97 tähtnumbrilist mälupesa. Kõne ajal on numbrite salvestamiseks võimalik kasutada märkmikmälu.
Klaviatuur on lukustatav, väljuvatel kõnedel on kõne kestuse loendur. Akut võib laadida kõne ajal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Enamik Nokia 440 lisaseadmeid töötavad koos Nokia 2010 ja Nokia 2110 GSM-telefonidega. Täielikku autokomplekti kuuluvad laadijaga hoidik ja käed-vabad-rääkimise süsteem, mida saab ühendada auto välisantenniga. Konfidentsiaalsete kõnede jaoks võib kasutada süsteemi täiendavat kõnetoru.
Seega võivad Nokia 2110 omanikud sama autovarustust kasutada nii Nokia 440 kui ka 450 omades. Küll aga on näiteks Nokia 8110-l täiesti uus lisavarustus, mis tähendab, et selle aparaadi ja NMT kasutajal peab olema kaks autovarustust.
Nagu kõikidel uutel NMT-aparaatidel on samuti Nokia 450-l ja 440-l turvalisust tagav SIS-kood, millega saab kasutada võrgus pool aastat toiminud müratasandussüsteemi eeliseid ja saavutada analoogside puhul digitaalsidele omast kõnekvaliteeti.
Nokia 720 on rohkem metsamehe aparaat, see on 1,5- või 7W ja ei mahu taskusse, küll aga kotti. Aparaadi hind on ca 8800 krooni.
Maja või talutelefon on Nokia 10, mis osutub otstarbekaks kohas, kuhu Eesti Telefoni juhtmed ei ulatu, kuid EMT võrk on olemas. Aparaadil ei ole kõnetoru ega numbriklahve, on ainult raadioosa, mille külge ühendatakse tavaline lauatelefon. Seega ei ole telefon mõeldud kaasavõtmiseks ja ringikäimiseks, vaid on statsionaarselt paigal. Kui aga Nokia 10ga ühendada traadita telefon, siis saab ca 300 m raadiuses liikuda.
Kes tahab NMTd ühendada arvuti või faksiga, sel tasub teada, et Nokia 10 puhul on see võimalik vaheadapterita. Nokia 450-l ja 720-l on vaja adapterit, mis kooskõlastaks arvuti ja NMT-võrgu signaalid. Arvuti ja faksi ühendamise võimalus puudub Nokia 440-l.
Teine tuntud NMTde tootja on Benefon, kelle telefonid on väiksemate tootmismahtude tõttu Nokia omadest kallimad. Samas on Benefonid küllalt hea kuulsuse ja korraliku kvaliteediga aparaadid. Benefon Sigma on mõõtudelt analoogne Nokia 450ga, kuid mõne lisafunktsiooniga, mis samuti hinda tõstab. Kõne- ja ooteaeg vastab Nokia 440 omale ning telefonil on kell, kuupäev ja äratus. Aparaadi hind on ligi 13 000 krooni. Benefon Delta on Sigmast odavam, aga ka suurem, raskem ning lühema kõneajaga. Deltal on ka kell ja äratus, puudub aga kuupäev. Faksiteenus on võimalik nii Sigma kui ka Delta puhul.