6. mai 1997 kell 22:00

Sadam suurendab käivet

Sandor Liive ütles, et põhiosa transiidi suurenemisest langes naftasaaduste arvele. Suure languse on läbi teinud aga viljavedu, lisas ta. Liive ütles, et kui eelmisel aastal veeti Muuga sadama kaudu nelja kuuga ligi miljon tonni vilja, siis sellel aastal on see näitaja ainult 200 000 tonni.

Tallinna Sadamat läbiva viljaveo vähenemise üks põhjus võib olla see, et idas pole keegi veel sellel aastal suuremaid viljakoguseid ostnud, ütles Liive. Ta on varem öelnud, et kui Venemaa ostab vilja USAst või Kanadast, veetakse seda Tallinna Sadama kaudu.

Tallinna Sadam eksportis nelja kuuga 909 000 tonni kaupa ja importis 644 000 tonni kaupa. Eraoperaatorfirmade arvele langes sadama kaubavahetusest 72 protsenti.

Täna lõpeb pakkumuste esitamise tähtaeg Muuga sadama teraviljaterminaali rendilevõtmiseks ja operaatortegevuse korraldamiseks sadamasse rajatavas konteineriterminaalis. Tallinna Sadama arendusosakonna juhataja Avo Viil ütles, et sadam soovib anda teraviljaterminaali 25 aastaks rendile. Üksteist aastat tagasi ehitatud terminaal on võimeline aastas läbi laskma viis miljonit tonni vilja.

Eile õhtupoolikul ütles Sandor Liive, et on raske prognoosida, kui palju pakkumusi tuleb teraviljaterminaali rendilevõtmiseks. Konkursil osalemise tingimused on tema sõnul välja võtnud üle viie firma. Peale Aafrika ja Aasia on esindatud kõik mandrid, sõnas Liive. Tallinna Sadam avaldas konkursiteate ka ajalehes Financial Times.

Ühe konkursi korraldamine läheb Liive sõnul maksma paarsada tuhat krooni.

Hetkel kuum