20. mai 1997 kell 22:00

Londoni spetsialistid investeeriksid Eestisse

London saab Eesti kapitaliturgude arengus pakkuda rahvusvaheliste kogemustega ekspertide abi, ütles seminari ühe korraldaja, Londoni Kesk- ja Ida-Euroopa võrgu (CEENET) tegevdirektor Henrietta Royle. Tema sõnul kasutab Eestis rahvusvaheliselt arvestatavaid rahaturualaseid võimalusi vaid Hansapank, ent rahvusvahelised rahaturud peaksid olema avatumad ka teistele finantsasutustele.

Briti spetsialistide ettekandeid kuulanud Eesti Ühispanga kapitaliturgude spetsialist Eero Sirendi ütles, et midagi täiesti uut Briti kolleegid edasi ei andnud. Tema sõnul on Eesti pangad agaralt kasutanud välismaiseid krediidiliine ja võtnud sündikaatlaene. Ka võlakirjaemissioonide korraldamine pole uus, kostis ta.

Riho Pärtel Forekspangast ütles, et rahvusvaheliste valuutaturgude pakutavad summad ja mahud on Eesti pankade jaoks liialt suured, mistõttu ei saa kõik pangad rahvusvaheliste rahaturgude pakutavaid teenuseid kasutada.

Üllatavalt edukalt on kulgenud Eesti erastamisprotsess, ütles rahvusvahelise investeerimispangandusgrupi Rothschilds Kesk- ja Ida-Euroopa direktor John Brimacombe. Tema sõnul on hea, et Eesti ei pelga erastamisel ja ettevõtluse jätkuval arendamisel kaasata välisinvesteeringuid.

Bank of America Põhjamaade direktor Charles Law ütles, et Eesti finantsasutuste areng ja investeerimistingimused on üllatavalt head ning tema soovitab oma tuttavatel Eestisse investeerida. Law sõnul on Eesti eeliseks head raudteed, sadamad ja haritud tööjõud. Samuti avaldab välisinvestoritele muljet kõrge tehnoloogiline areng, rääkis ta.

Hetkel kuum