19. juuni 1997 kell 22:00

Veeber süüdistab uurimist tendentslikkuses

Kohtuistung jätkus eile kohtualuse ütluste ärakuulamisega. Veeber väitis, et kogu eeluurimine on olnud tendentslik.

Veeberi sõnul pole uurijad näiteks vaevunud välja selgitama, kus on AS Giga kasutanud sanitaartehnilisteks töödeks vajalikke materjale, mis Giga ostis väidetavalt fiktiivselt firmalt ASilt Toruarmatuur.

«Me võime soojasõlmedes kõik mutrihaaval üle lugeda,» rääkis Veeber. «Kõik materjalid olid Giga raamatupidamisest läbi kantud, materjalidega on töö tehtud ja tulemuski käes.»

Seega ei saa Veeberi sõnul mingist fabritseerimisest ega maksupettusest juttugi olla.

Veeberi sõnul korraldas politsei 1995. aasta novembris talle kuuluvas firmas Giga dokumentide võetuse selleks, et leida midagigi, millele süüdistust üles ehitada.

«Süüdistavad dokumendid on alles,» lisas Veeber. «Kaitseks pole Veeberile ja Gigale jäetud ühtki dokumenti.»

Veeber ütles, et süüdistuskokkuvõttes olevad Giga ja Toruarmatuuri vahelised lepingud on mustandid. «Mustandlepingul pole lepingu väärtust, see on firma juhile vaid abimaterjal,» selgitas Veeber. «Kõik maksekviitungid, saatelehed ja muud raamatupidamislikult vajalikud dokumendid, mis meil olid olemas, viidi võetuse käigus ära ja neid pole rohkem nähtud.»

Süüdistuskokkuvõtte kohaselt tekitas Veeber Giga ja Toruarmatuuri vaheliste lepingute võltsimisega riigile kahju saamata jäänud tulu- ja käibemaksu näol kokku 793 706 krooni.

Veeberit süüdistatakse veel ametialases lohakuses ja kelmuses. Veeber ei tunnistanud end eile kohtus süüdi üheski temale inkrimineeritavas episoodis.

Riikliku süüdistaja palvel andis kohus prokurörile aega kohtualusele küsimuste ettevalmistamiseks tänaseni.

Hetkel kuum