3. juuli 1997 kell 22:00

Kiviter stabiliseerib majandusolukorda

Põlevkivikeemiaettevõtte ASi Kiviter esimese kvartali kasum oli 5,5 mln krooni, mis on täpselt sama palju kui kogu 1996. aasta kasum. Kiviteri juhataja Jüri Soone sõnul on edasiminek tingitud müügitakistuste puudumisest talvel ja tooraineturgude paranemisest Venemaal.

Selle aasta viie kuu tulemusi vaadates võib öelda, et teises kvartalis langust ei ole, rääkis Soone. «Meil on hea meel, et oleme stabiilsel tasemel,» ütles ta. «Nii pole me n-ö erastamist petnud.»

Erastamisagentuuris on BNSi andmetel tingimustega tutvumas käinud viis potentsiaalset ostjat, kellega erastamisagentuur on alustanud läbirääkimisi.

Soone ütles, et tema teada on huvitundjad samad, kes esimese, ent ebaõnnestunud erastamise ajal.

Erastamisagentuur müüb Kiviteri jääkide meetodil, mis sisuliselt on eelläbirääkimistega pakkumine.

Eelmisel aastal investeeris Kiviter põhivarasse 94 mln krooni ja sel aastal peaks see summa olema umbes 70 mln, rääkis Soone. Tema sõnul läks 40 mln turbiingeneraatori käivitamiseks, ülejäänud summast investeeriti põhiosa põlevkivitöötlemisse.

Palka pole Soone sõnul võimalik tõsta just suure investeeringute programmi tõttu. «See tagab aga tootmise ja enamike töökohtade säilimise,» lisas ta.

Põlevkivitöötlemise direktori Nikolai Petrovit?i sõnul on probleemiks hea erialase ettevalmistusega spetsialistide puudumine. Ka pole Tallinna tehnikaülikooli mäeerialale laekunud ühtegi sooviavaldust.

Eelmisel aastal oli Kiviteris tööl 3350 inimest keskmise palgaga 3100 krooni. Aasta lõpuks koondati 209 inimest. Sel ja järgmisel aastal läheb Soone sõnul koondamisele veel umbes 300 töökohta.

Kiviteri eelmise aasta müügikäivekäive oli ligi 845 mln krooni, mis oli 10% väiksem kui üle-eelmisel aastal. Selle aasta käibeks prognoosib Soone 900 mln ja kasumiks 20 mln krooni. ÄP

Hetkel kuum