8. september 1997 kell 22:00

Hinnapakkumused täiskoorma kanakoibade transpordiks Tallinnast Moskvasse

Ekspedeerijale esitatud tingimused: vedu uksest ukseni, vajalik TIR

Nurk TS

Hind:- 27 000 kr

Etteteatamisaeg:- 5--7 päeva

Veoaeg:- 3 päeva

Maksetingimused:- maksmine 7 päeva jooksul pärast transpordidokumentide esitamist

Märkused:- vedu külmikuga

EE Trans

Hind:- 27 500 kr

Etteteatamisaeg:- 7 päeva

Veoaeg:- 4 päeva

Maksetingimused:- 14 päeva jooksul

Märkused:- vedu külmutushaagisega

Meoni Parsek

Hind:- 30 000 kr

Etteteatamisaeg:- 3--5 päeva

Veoaeg:- 3--4 päeva

Maksetingimused:- tasumine 10 päeva jooksul

Märkused:- hind sisaldab TIRi

Skaneksped

Hind:- 30 000--31 000 kr

Etteteatamisaeg:- 2--3 päeva

Veoaeg:- 1--2 päeva

Maksetingimused:- 0--30 päeva, sõltuvalt tellija reitingust

Ekspertarvamus

Ekspedeerijatel suurt tööd selles valdkonnas ei ole. Hinnad on Venemaale sõitvatel autovedajatel (külmikutega sinna sõitvaid autofirmasid ei ole enam palju järgi jäänud) ühtlaselt 27 000 krooni. Ka tellijad on nõus maksma täpselt 27 000 krooni. Ekspedeerijal ei ole Venemaale koorma ekspedeerimisel võimalik saada 3000kroonist ekspedeerimistasu. Tellijad, kes on võimelised Venemaale oma kaupa müüma, teavad ise sinna sõitvaid vedajaid ja on otsekontaktis.

Kui piiril tekib tollil vähimgi kahtlus kauba saaja ausas soovis maksta riigile kõik maksud, siis suunatakse auto automaatselt «t?ornaja krjazi», mis on kahtlusaluste autode terminaal. Sellega kaasnevad paratamatult lisakulud tellijale. Koorem laetakse maha külmterminaali. Moskva külmterminaali hind on väga kõrge.

Kui on tegemist kallima või likviidsema koormaga, võib tekkida tollil kahtlus maksupettuse osas. Võimatu on anda ühest valemit pääsemaks tolli kahtluse alt. Kuid suuremad külmikautode tarbijad (näiteks piimakombinaadid) on hakanud aru saama, et igaühele Moskvas oma kaupa ei müüda, vaid ainult nendele klientidele, kelle äri puhtuses ollakse veendunud.

Augustis Moskvas arestitud ligi 30 veokit veohindasid mõjutanud ei ole. Küll tekkis aga kõigil eelarvamus kanakoibade suhtes. Tegelikult ei ole asi kaubaartiklis, vaid kauba saajas, armee ja laevastiku abistamise fondis.

Hetkel kuum