9. september 1997 kell 22:00

USA firma lubab Muugale suurinvesteeringut

Kui ameeriklased pakutud hinnaga konkursi võidavad, oleks see kalleim üksikobjekt, mis on Muuga sadamasse ehitatud. ASi Tallinna Sadam tehnikadirektor Aare Kitsing ütles, et uus terminaal on kavas rajada Muuga sadama seitsmenda kai taha. Tema sõnul on pakkumuse sisu veel vara kommenteerida, sest ümbrik ameeriklaste pakkumusega avati alles kaks päeva tagasi.

Tallinna Sadama finantsdirektor Sandor Liive lisas, et RUMA L.P. on metalliäriga tegelev Ameerika firma, kuid ka tema ei teadnud sellest firmast enamat.

Sandor Liive sõnul ei seadnud konkursi korraldaja Tallinna Sadam tingimusi, millise kauba jaoks tuleb terminaal rajada. «Me jätsime kauba spetsiifika osas konkursil osalejatele vabad käed,» lisas ta.

Liive ütles, et kaubaterminaali hoonestusõigus antakse ameeriklaste väljavalimise korral neile 50 aastaks.

Aare Kitsingu sõnul ei langeta Tallinna Sadam otsust RUMA L.P. pakkumuse kohta enne, kui seda pole analüüsinud konkursikomisjon, kuhu kuuluvad peale Tallinna Sadama esindajate ka teede- ja sideministeeriumi ning kohaliku omavalitsuse esindajad.

Kui Ameerika firma pakkumus heaks kiidetakse, on välisfirma ülesanne organiseerida metalli töötlemiskeskuse ehitamine ja leida vajalikud investeeringud selle teostamiseks. Tallinna Sadam endale rahaliselt siduvaid kohustusi Kitsingu sõnul ei võta.

Sandor Liive rääkis, et praegu pole veel lõplikult otsustatud, mis saab pakkumustest, mis laekusid Muuga sadama teraviljaterminaali rendile andmiseks. Teraviljaterminaali konkursile laekus kevadel kaks pakkumust, ühe esitas üks Soome kapitalil põhinev firma ning teise USA ja ?veitsi ühisfirma.

Tallinna Sadam pole Liive sõnul teinud ka otsust, mis saab Muuga sadamasse rajatava konteineriterminaali operaatorfirma leidmiseks korraldatud konkursist. Konteineriterminaali rajamiseks korraldatud konkursile esitas ainsa pakkumuse firma Ferry Terminaal.

Liive sõnul on pakkumused praegu veel töös.

Hetkel kuum