6. november 1997 kell 22:00

Dow on taastunud liiga kiirelt

Tänu uuele kauplemissüsteemile ei pidanud Läti investorid seekord langusega tänaseni ootama. Tallinna börsi ränk langus vedas alla pea kõik suuremad Läti aktsiad. Lätlaste hinnangul olid languse taga taas Eesti investorid, kes üritasid oma sealsetest portfellidest välja pigistada viimase kui sendi. Müügiga läksid kaasa ka kohalikud investorid. Tänaseks ootavad maaklerid mõningast hinnatõusu, kuid ilmselt jäävad investorite silmad Eesti turule.

Leedu börsil püsis kauplemiskäive madalal ning hinnad langesid senises tempos. Eesti turu langus avaldab ilmselt lähipäevil oma mõju ka seal, kuid suur langus on küllaltki vähetõenäoline. Samas tähendab Eesti investorite kõrvalejäämine maaklerite hinnangul passiivse turukauplemise jätku -- ehkki nende osalus Leedus polnud suur, olid nad suhteliselt aktiivsed tegutsejad.

Vene RTS-süsteemis jätkus teist päeva kauplemine praktiliselt samal tasemel ning kauplemiskäive langes veelgi. Põhiliselt oli see tingitud täna tähistatavast Oktoobrirevolutsiooni aastapäevast, mil riigipüha tõttu kauplemist ei toimu. Väheste lääne investorite müügisurve tasakaalustasid põhiliselt kohalikud tegijad. Vene turu hinnatase on hetkel madal ning atraktiivne, kuid globaalne ebakindlus, mille mõju eriti suur arenevate turgude jaoks, ei lase potentsiaalsel hinnatõusul veel niipea realiseeruda.

USA turud tõusid kolmapäeval murdosaliselt. Põhiosa möödunud nädala kaotustest on tasa tehtud ning investorid hakkavad esimesest ?okist toibuma. Seetõttu oodatakse huviga järgmisel nädalal toimuvat Fedi istungit, ehkki olulist poliitikamuutust globaalse ebastabiilse olukorra tõttu ei usuta. Siiski näitavad ärevatel aegadel tähelepanuta jäänud makrouudised majanduse jätkuvalt kiiret kasvu. Turu kiiret taastumist peavad paljud enneaegseks ning kardetakse, et languspoolel on üht-teist veel varuks. Seni on aga parem minek taas väikeaktsiatel.

Hetkel kuum