23. november 1997 kell 22:00

Pankade novembrikasum küsitav

Ühe pangandusspetsialisti sõnul paiskasid pangad lootuses, et novembris olukord börsil normaliseerub, juba oktoobris kõikvõimalikud reservid kasuminumbri suurendamiseks välja ja seekord pole enam midagi teha.

Hansapanga kohta avaldati võimalik nullkasumisse jäämise uudis neljapäeval. Panga juhatuse aseesimehe Rain Lõhmuse sõnul ei ole tegemist ametliku prognoosiga, sest kuu pole veel läbi ja tegelik kasuminumber võib osutuda nii positiivseks kui negatiivseks.

Hoiupanga avalike suhete osakonna juhataja Kristi Liiva kinnitas, et kindlasti ei tule novembrikuu kolme viimast börsinädalat arvestades nii hea kui eelmised kuud.

Ametlikku seisukohta novembrikuu kasumiprognoosi suhtes Hoiupank ei avaldanud, kuid suure tõenäosusega tehakse selle nädala alguses Hansapangaga analoogne, nullkasumit mitte välistav avaldus.

Tallinna Panga nõukogu aseesimees Targo Raus ütles, et ametlikku novembri kasumi prognoosi ei ole tehtud. Kuna aga oktoobris vähendati väärtpaberiportfelli, on ta novembrikuu suhtes optimistlik. Tallinna Pank vähendas oktoobris oma väärtpaberiportfelli ligi kolmandiku võrra 479 mln kroonini ja hindas portfellis olevad aktsiad ümber.

Ühispanga president Ain Hanschmidt kinnitas, et kuna on tegemist börsiettevõttega, ei saa ta novembri kasumiprognoose kommenteerida enne börsi teavitamist detsembri alguses.

Väärtpaberispetsialistide sõnul on tõenäoline, et Ühispank suudab näidata mõningast kasumit mittepangandustulude arvel.

Forekspanga turundusosakonna juhataja Ranno Pajuri ütles, et pangad ei tee kuu prognoose eraldi ja praegused ennustused oleks turuga manipuleerimine.

Pajuri kinnitusel ei näe Forekspank põhjust oma aastakasumi prognoosi muuta.

Maapanga juhatuse esimees Arvo Sarapuu keeldus novembrikuu eeldatavat kasuminumbrit kommenteerimast põhjusel, et tegemist pole börsiettevõttega, mis peaks avalikkust oma tegemistest informeerima.

Kui novembris kasumeid ei teenita, muutub mitmel pangal küsitavaks ka aasta kasumiprognooside täitmine.

Hetkel kuum