4. detsember 1997 kell 22:00

Aeroobika ja jõusaali komplekstreening

- Infokataloogide andmeil on pealinnas viis spordiklubi, kelle ruumes tegutseb nii jõusaal kui aeroobikarühmad. Lisaks tabelis tooduile saab treenida ka Reval Spordis ja Balance Clubis. Jõusaali ja aeroobikatreeningu ühendamine on viimase paari aastaga muutunud popiks just naiste seas.

Klubid pakuvad harrastajatele üldiseid kuukaarte, mis on huvilisele väga soodsad, kuna lubavad tal treenida vastavalt kaardile (kompleks, ainult aeroobika, ainult jõusaal) kordade arvu piiranguta kuu jooksul.

Üldkaarti aeroobika+jõusaal kasutatakse enim treeningrütmis ühel päeval jõutreening, järgneval päeval aeroobika. Samuti on jõusaal heaks eelsoojenduseks aeroobikatunnile.

Kui jõusaali mahtumisega tavaliselt probleeme ei ole, siis aeroobikarühma pääseb klubide lõikes erinevalt: Kadrioru tervisekeskuses on peaaegu võimatu leida vaba kohta aeroobikatunnis, see-eest tegevuse lõpetanud Gea klubi ruumes töötava Tulbi spordiklubi aeroobikarühmad ei ole ülekoormatud. Tulbi klubi uustulnukana teeb ka mõistlikke soodustusi alates 3 kuu ettemaksust.

Tabelist puuduval Reval Spordil ja jõusaalis naiste ja meeste hinnad erinevad. Kaarte saab osta ka kvartalikaupa. Näiteks komplekskuukaart maksab 380 krooni, sisaldades 2 korda nädalas aeroobikat ja jõusaali vastavalt soovile. Reval Spordi miinuseks on vähesed pesemismugavused: saun on avatud vaid teatud kellaaegadel ja on nädalavahetusel paraku hoopis suletud.

Hetkel kuum