22. jaanuar 1998 kell 22:00

Vaataja otsib tekstiilikunstinäitusel praktilisust

Tekstiilinäitus "Visioonid"

- Tallinna kunstihoones kuni 9. veebruarini

- avatud kella 12--18, suletud teisipäeviti

«Visioonid» on üle hulga aja ülevaatlikum tekstiilikunstinäitus Eestis, millel osaleb oma töödega poolsada tekstiilikunstnikku. Eksponeeritakse uudseid tehnikaid ja ootamatut materjalikasutust. Näituse on kujundanud Malle Agabu?.

Tööga «101 seost» esineb näitusel ka rahvusvahelise tunnustuse osaliseks saanud Erika Pedak, kes pälvis 1997. aasta tekstiilikunstniku preemia.

Näitus jättis igati meeldiva mulje. Soovitan kõigile, eriti aga noortele, kes sisustavad kontorit või kodu -- sealt võib vahvaid ideid saada. Väga hea mulje jättis vanadest tegijatest Peeter Kuutma «Mäng trapetsiga», samuti Tarmo Moesalu tööd. Materjalikäsitluses oli palju uut ja üllatuslikku. Jäi meelde õhuline «Araabia öö», üllatas Heli Karu «Süütu mõrd».

Kuna olen praktilisusele kalduv inimene, siis minu jaoks tähendab tekstiil seda, mida saab panna põrandale, seina ja selga. Sellest vaatevinklist ma palju põnevat ei leidnud, sest materjalide kaasaegne käsitlus, näiteks tekstiil ja metall, jääb mulle võõraks. Paljud tööd toimivad vaid kontekstis. Meelde jäi pigem traditsiooniline lähenemine, näiteks teos «Rand».

Hetkel kuum