Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hõiveprobleem terav
Aasia kriisi kõrval kerkis G8 rahandusjuhtide Londoni tippkohtumise olulisemaks teemaks kasvav tööpuudus, mille peamist lahendust nähakse strukturaalsetes reformides.
Niisama erinevad kui juhtivate tööstusriikide tööpuudusnäitajad on ettepanekud probleemi lahendamiseks. Siiski võimaldas ühiste seisukohtade sõnastamine Briti rahandusministril kõnelda «kolmandast teest» Euroopa ja USA majandusmudelite vahel.
Ühisavaldus toonitab tööjõu-, kapitali- ja tooteturgude struktuurireformi, ümber- ja täiendõpet, maksu- ja abiraha süsteemi reformi, väikeettevõtluse soodustamist, stabiilse makromajandusliku keskkonna tagamist.
Itaalias on töökoht vaid pooltel tööealistel elanikel, Prantsusmaal ja Saksamaal 60--65 protsendil. Samas on hõiveprotsent Suurbritannias ja Kanadas 70 protsenti ning USAs ja Jaapanis 75 protsenti.
Kohtumisest osavõtnud Venemaa probleemiks oli eelkõige varjatud tööhõive, mida ei kontrolli ükski seadus. REUTER
Eestis on laialdane kohtupraktika selle kohta, kus juhatuse liikmelt on maksejõuetu äriühingu maksuvõlg sisse nõutud, sest juht on rikkunud oma lojaalsus- või hoolsuskohutust, ütles endine riigi peaprokurör, Soraineni advokaadibüroo partner ja vandeadvokaat Norman Aas.