17. märts 1998 kell 22:00

Alexela ja EK ei ole Favoraga võlakõnelusi alustanud

Favora juhatuse esimees Aivo Pärn kinnitas, et seni pole kumbki firma esitanud kirjalikult ühtki nõuet.

Juhul kui Alexela ja EK suudavad oma nõuet tõestada, on Favora nõus selle kinni maksma, ütles Pärn.

«Kahtlen üldse, kas seal mingit nõuet on,» märkis Pärn, pidades vaidlust konkurentsivõitluseks.

Pärna hinnangul võib EK võlanõue küündida maksimaalselt 4,3 miljoni kroonini. 15 miljonit krooni on tema sõnul liialdatud summa.

Kütusefirmad EK ja Alexela nõuavad Favoralt 15 miljoni krooni tasumist, mis firmad maksid 1996. aasta suvel tolli poolt erikonfiskeeritud kütuse eest.

Alexela juhatuse esimees Juhan Kolk kinnitas, et Favora on valmis läbirääkimisteks, mille käigus selgub ka nõude lõplik summa. Kolgi sõnul võib lõplik nõue olla 10 miljonit krooni.

Pärn ütles, et seni pole läbirääkimisi võla üle alustatud. Ta avaldas arvamust, et need peab algatama see, kes nõuab, mitte vastupidi.

EK ja Alexela juhtide sõnul võib nende nõue Favora vastu osutuda Lõuna-Eesti kütusefirmale ületamatuks raskuseks.

Kaks aastat tagasi alanud kütusevaidlus on taas päevakorral, sest riigikohus ei võtnud menetlusse EK ja Alexela kaebust ringkonnakohtu otsuse suhtes, mis jättis tolliametile õiguse erikonfiskeerida kütusefirmade ostetud bensiin.

Vaidlusalune kütus saabus Eestisse 1996. aasta kevadsuvel selleks loodud riiulifirmade nimele ning müüdi enne aktsiisi- ja käibemaksu tasumise tähtaega kümne päeva jooksul mitu korda edasi.

Favora peab praegu mitme väiksema firmaga liitumisrääkimisi, sest liitumine võib osutuda majanduslikult kasulikuks, kinnitas Aivo Pärn. BNS

Hetkel kuum