Pentium II tähetund on tulnud

29. aprill 1998, 00:00

Seekord on viimast korda tabelis Inteli MMX-protsessor, järgmine kord, tahame või ei taha, peame juhinduma juba Pentium II hinnast. Nimelt on juba mitu välismaist arvutitootjat jäägitult Pentium II protsessorile üle läinud ja alla 233 MHz protsessori taktsageduseks pole mõtet neilt tööarvutisse küsidagi. Selles tabelis ei kajastugi enam Delli ja Siemensi toodang, kuid hinna poolest nad enam MMXist palju kallimad polegi.

Kuigi veel mitmed kuud jääb MMX-protsessoriga arvuti kui odavam ostjate lemmikuks ja tootjate hüljatud lapseks, võib varsti oodata Pentium II tehnoloogia lõplikku ja otsustavat jalahoopi nüüdseks juba eelmise põlvkonna tehnoloogiale, kui turule tulevad Celeron-tüüpi protsessorid. Välimuselt on nad Pentium IIst kõhnemad, funktsioonidelt ka pisut napimad, kuid tööks tavalises kontoris on Pentium II võimalused olemas. Põhjus, miks neid veel Eestis pole, on emaplaatides: kuigi mõnes Eesti arvutifirmas on juba Celeroni nähtud ja katsutud, pole veel saadud sellele protsessorile sobivat emaplaati, sest Inteli toodang on alles jõudmas tehasest arvutite kokkupanijateni ja toodang oma mahtu saavutamas.

Vanemate arvutite omanikele tähendab uuele tehnoloogiale üleminek seda, et ka nende MMX-protsessoritega arvutid on minevikupõlvkond, nagu Pentium-S, 486 jne.

Pentium II koos uue emaplaadiga on juba järgmine põlvkond, kuhu vanemate arvutite laiendajatel asja pole, kui nad just kogu arvuti sisu uuele emaplaadile ringi tõsta ei taha.

Neile, kes praegu arvutit ostma hakkavad, on seega jäänud väike valik: kui tahate osta arvuti, mida nelja-viie aasta pärast lammutuskotta ei peaks viima, valige ikka viimase põlvkonna arhitektuuriga kontoritööriist. Sest mine tea, mida uue tarkvara loojad välja võivad mõelda -- äkki tuleb neil mõte ära kasutada Pentium II häid omadusi, mis MMXile enam ei sobigi?

Eile alanud arvutimessil on samuti boksides juba valdavalt Pentium II protsessoriga arvutid, kuid keskmise või suurema firma omanikul maksaks juba ka võrguarvuteid uurida: pole ju paha iga arvuti pealt kõvaketta hind kokku hoida ja lasta firma andmetel paikneda turvalisel serveri andmekandjal. Kui aga on plaanis jääda standard-PC juurde, pakuvad müüjad tavalise varustusega kontoriarvutile kaasa CD-seadme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing