Mark/jeen poolteise aasta madalaim

08. mai 1998, 00:00

Jätkuv pessimism Jaapani majanduse perspektiivide suhtes jätkus ka eile ning jeeni kurss langes Aasia turgudel tasemeni 133,60 USD/JPY, madalaimale kursile alates 9. aprillist. Veel dramaatilisem oli jeeni langus Saksa marga suhtes, mis langes koguni viimase poolteise aasta madalaimale tasemele. Turud usuvad, et Jaapani Pank on müümas jeeni kaitseks dollarit. Jeeni dramaatilise languse ajendiks sai Jaapani Panga asepresidendi Yutaka Yamaguchi ütlus, et langevad Jaapani intressid tulevad majandusele kasuks, kuigi neil võivad olla kõrvalmõjud.

Mõnede analüütikute arvates võidakse järgmisel seitsme juhtiva tööstusriigi (G7) kohtumisel Birminghamis leppida kokku jeeni toetamise suhtes. Veel arvatakse, et sel nädalal leppisid president Clinton ja USA Föderaalreservi president Alan Greenspan kokku jeeni toetamises. Nii üritatakse abistada teiste Aasia riikide eksporti, kelle põhiraskuspunkt asub Jaapanis ning samas on see muidugi taandumine nn tugeva dollari poliitikast mida on järgitud juba kolm aastat.

Dollari kurss Saksa marga suhtes on suhteliselt stabiilne, kuigi on märgata kerget langustendentsi. Eile ühepennises kursivahemikus liikunud dollari madalaim tase lähenes juba 1,76 DEMile. Pidevad spekulatsioonid, et Saksamaa liidupank võib tõsta intressimäärasid, hoiab dollarit langustrendis. Seda ei ole suutnud peatada isegi jätkuv lööma Euroopa keskpanga presidendi ametiaja kestuse kohta. Naelsterling langes Saksa marga suhtes nelja ja poole kuu madalaima kursini (2,9110 DEMi ehk 23,288 kr).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing