1. juuni 1998 kell 22:00

Investoreid haaras paanika

Aktsiahinnad Tallinna börsil tegid eile pärastlõunal järsu kukkumise, viies enamkaubeldavate aktsiate sulgemishindade baasil arvutatava ÄP indeksi reedeõhtuse sulgemistasemega võrreldes 11,86% madalamale, 431,88 punktile.

Kui hommikupoolikul suutis turg taset enam-vähem säilitada, siis pärast keskpäevast vaikusperioodi puhkes turul ootamatult tugev müügipaanika.

Ühest põhjust paanika puhkemisele on raske leida. Oma osa oli siin kindlasti Hoiupanga reitingu alandamisel ja ehk isegi rohkem teatel, et Moody's kavatseb vaatluse alla võtta ka Hansapanga reitingu.

Kuna suurem kukkumine tuli alles pärastlõunal, võib languse põhjusena näha ehk rohkemgi järjekordset nõrkusehoogu regiooni mõjuvõimsamal Venemaa turul, mis kukkus eile samuti rohkem kui 10%.

Eilsed suuremad kukkujad olid taas pangaaktsiad, Forekspank kukkus 21,64 ja Hansapank 20,26%. Kuna Hoiupanga aktsia kukkumine oli eile vaid 2,52%, liikusid Hoiupanga ja Hansapanga aktsiad välja käidud liitumissuhtele lähemale. Eilsete sulgemishindade põhjal oli suhe 65,9/34,1.

Hetkel kuum