30. juuni 1998 kell 22:00

Windows 98 toob Interneti töölauale

Kui Windows 95 omanik tahab näha, milline näeb välja uus operatsioonisüsteem Windows 98, piisab tal installeerdia oma arvutisse vaid Internet Explorer 4 ja esialgne pilt uuest operatsioonisüsteemist on olemas. Muud uuendused tulevad välja alles pikemaajalisel kasutamisel.

Äripäeval õnnestus Windows 98 installeerida 37 minutiga, kui jätta arvestamata vahepeal suurenenud kõvakettaruumi soov ja selle otsimiseks kulunud aeg. Manuaali järgi tahab operatsioonisüsteem saada 120--295 MB ruumi sõltuvalt süsteemi konfiguratsioonist, nii et aja kokkuhoiu mõttes on hea jätta ka veidi varu.

Operatsioonisüsteem on integreeritud Internetiga, mille tagab sisseehitatud Internet Explorer. Kasutaja saab Internetis leiduvaid andmeid kasutada samamoodi arvutis olevatega, st kataloogides näidatavad failid võivad asuda oma arvutis või hoopis mujal. Uus Windows kasutab ka uut failisüsteemi FAT32, mis tarbib kõvakettaruumi säästlikumalt. Olemas on tugi DVD-plaadimängijatele, videotele ja telepildile.

Win98 käivitub ja lülitub välja kiiremini ja on töökindlam ning mälusäästlikum kui Windows 95, seega võibki teda pidada Windows 95 «lõplikuks» viimistletud variandiks.

Hetkel kuum