18. august 1998 kell 22:00

Tuulutusprofiili saab käsitsi reguleerida

Kaasaegsete hermeetiliste akende puhul on kasvanud vajadus ruumide loomuliku ventileerimise järele. Rensoni ventilatsiooniprofiil THR-90 paigutatakse raami ja klaaspaketi vahele juba akna valmistamise ajal. Tuulutusprofiili valmistamiseks on kasutatud kahte alumiiniumprofiili, mis on eraldatud külmasilla katkestusega plastmassist vahelüliga.

Erinevalt aknalengi sisse ehitatud ventilatsioonisüsteemist saab tuulutusprofiili käsitsi reguleerida ja tema ventileerimismaht on tunduvalt suurem. Profiili plastmassist sulgemisklapi külge on sulatatud kummist keel, mis tagab profiili hermeetilise sulgemise. Reguleerimisklapi eemaldamine tagab pideva ventilatsiooni. Suurema tuulega sulgub klapp automaatselt ning tagab vihma- ja niiskuskaitse. Kõrgele paigutatud profiilide jaoks saab muretseda reguleerimisvardad või nöörid, mida saab paigaldada ka pärast installeerimist.

Ventilaator vähendab klaaspaketi kõrgust 9 cm võrra, mistõttu väheneb ka valgusava suurus. Samas õhutab näiteks 60 cm pikkune profiil avatud kujul ruumi 51 m³ tunnis, samuti pole vaja freesida õhutusavasid läbi lengi või raamiprofiili, mis üldjuhul nõrgestab neis sisalduvaid tugevdusprofiile. THR-90 vastab Eesti kliimatingimustele ja sobib nii 20­ kui ka 24mm klaaspaketile.

Hetkel kuum