Standard teenis poole aastaga 10 miljonit

25. august 1998, 00:00

«Oleme saanud kulud kontrolli alla,» kommenteeris Standardi juhatuse esimees Enn Veskimägi. Tulemuse on andnud ka ettevõtte sisemised muudatused, mille tõttu on Standardil nüüd korralik finantsjuhtimine, lisas ta.

Poolteist aastat tagasi, kui lõppes erastamisega kaasnenud tööhõivekohustus, oli Standardis 511 töötajat. Praegu on töötajaid ligi kolmandiku võrra vähem. Standardis töötab praegu 364 inimest.

Praeguse mööblitellimuste mahu jaoks on töötajate arv Veskimägi kinnitusel optimaalne.

Standardi esimese poolaasta müügikäive oli 67 miljonit krooni, mis vastab eelarves planeeritule, sõnas Veskimägi.

Eelmisel aastal müüs Standard kaheteist kuuga 134,8 miljoni krooni eest mööblit ning teenis majandustegevuse kaudu 9,5 miljonit krooni kogukasumit.

«Kardan, et teisel poolaastal hakkab tagasilööke tulema,» prognoosis Veskimägi tulemusi aasta lõpuks. Tema sõnul on raha kallinemine hakanud mõjutama ehitamise kõrval ka büroode sisustamist.

«On tellimusi, mis pidanuks minema augusti keskel töösse, aga nüüd on need lükatud septembrisse,» sõnas Veskimägi. «Ei ole kindel, et tuleval kuul neid tegema hakata saab.»

Standard arendab mööblimüügi suurendamiseks kauplustevõrku. Eile avas ettevõte Tallinnas Tammsaare tee pikenduse ääres arvutitootja Pennu büroohoone esimese korruse ruumides oma teise müügipunkti Tallinnas.

Järgmisel nädalal alustab Veskimägi teatel Riias kauplemist Standardi tütarfirma Standard Latvia. Varem olid Standardil Lätis oma edasimüüjad, kelle tegevus ettevõtet ei rahuldanud.

«Järgmisena on plaanis ka Leedus tütarfirma püsti panna,» lausus Veskimägi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing