Noorte perede toetus venis

23. oktoober 1998, 00:00

Riigikogu maaelukomisjoni nõuniku Valter Aasmäe sõnul jõustus 7. juunil 1996. aastal maareformiseaduse muudatus, mille kohaselt saab iga lapse sünni korral vähendada maa müügi hinda 25 000 krooni. Kahjuks ei saanud omavalitsused toetust maksma hakata, sest valitsuse polnud kehtestanud selle korda.

Noori peresid toetav korra kinnitas valitsus käesoleva aasta maikuus ja alles nüüd saavad omavalitsused tagantjärele soodustusi välja maksma hakata.

Saue linnavalitsuse maakorraldaja Leo Sepp ütles, et ta ei suuda maakorraldajana mõista, kuidas võib ühe korra väljatöötamiseks kuluda kaks aastat. Soodustuste tagantjärele maksmine tekitab Sepa sõnul kohalikes omavalitsustes närvipinget ja segadust. Kuna tegemist on uue soodustusega, ei sisalda ükski ettevalmistatud toimik andmeid laste kohta ning avaldusi ja laste sünnitunnistusi tuleb alles kokku korjama hakata.

Kuressaare linnavalitsuse maakorraldaja Piret Laid ütles, et neil on küll soodustust võimaldava seaduse tekst avalikult väljas, kuid paljud ei märka seda. Laidi sõnul jäävad seetõttu paljud toetused välja maksmata.

Sepp ütles, et tagantjärele saavad toetust vaid need lapsevanemad, kelle laps sündis seaduse jõustumise ja rakendusliku korra kinnitamise vahepeal.

Valter Aasmäe sõnul ei saa sinna midagi parata, et ühed lapsevanemad saavad toetust ja teised ei saa. Põhiseadus ei pane paika, millal peaks laps sündima, ütles Aasmäe.

Aasmäe lisas, et maa erastamisel antakse 25 000 krooni suurust soodustust ka neile maaerastajatele, kelle kasvatada ja ülal pidada on vähemalt neli alla kaheksateistaastast last.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing