Silva Männik • 16. november 1998 kell 22:00

Apananski pürib rahvusvahelisele börsile

Üks võimalikest investoritest on investeerimisfirma TBI Holding Company NV ja teise nime AB Kindlustuse Grupp ei avalikusta, põhjendades seda firma esindatusega Londoni börsil. Eeldatava investeeringu suurust AB Kindlustuse Grupp ei avalikusta.

Läbirääkimiste aluseks on AB Kindlustuse Grupi tegevusstrateegia, mis näeb ette rahvusvahelise partneri kaasamist, kel oleks võimalik edaspidi kapitaliseerida AB Kindlustuse Gruppi kuuluvaid firmasid, ütles AB Kindlustuse Grupi juhatuse esimees Leonid Apananski. Tema sõnul on kapitali hankimiseks võimalik saada vahendeid rahvusvahelistelt börsidelt.

Selleks on kaks põhimõtteliselt erinevat võimalust. Üks võimalusi on müüa AB Grupi enamusosalus Londoni börsi vabaturul noteeritud rahvusvahelisele investeerimisfirmale. Seda firmat esindab läbirääkimistel Londonis tegutsev investeerimisfirma First Western Ltd.

Apananski on valmis loobuma AB Grupi kontrollpakist börsifirma kasuks. «Seda selleks, et kogu aktsiate maht saavutaks koos selle Londoni börsil noteeritud firmaga võimalikult hea tulemuse,» lausus ta.

Veidi erinev strateegia puudutab teist potentsiaalset investorit, kelleks on Ida-Euroopa turgudel kinnisvarale ja kindlustusele keskendunud investeerimisfirma TBI Holding Company NV. Viimane kuulub USA finantskorporatsioonile Bankers Trust Ltd ja ühele Iisraeli finantsgrupile. Selle investori eesmärk on Apananski sõnul omandada 34% aktsiapakist. TBI Holdingule kuulub elukindlustusselts Bulgaarias ning riski- ja elukindlustusselts Rumeenias. Läbirääkimisi peetakse kindlustusfirma omandamiseks Poolas ja Eestis. Apananski rõhutas, et AB Grupile ei ole primaarne kohene lisaraha saamine aktsiakapitali laiendamise teel. Seetõttu on võimalik, et kontserni aktsiad lihtsalt vahetavad omanikku. Lõplik otsus selgub aga läbirääkimiste käigus.

Hetkel kuum