7. detsember 1998 kell 22:00

Anonüümne juhiluba Ohiost

Elektronposti teel tehtavas pakkumuses on kirjas, et hankides juhiloa sel viisil, saab vältida trahve ja kohustuslikku juhiõpet. Samuti võib juhiluba kasutada hotellidesse registreerimiseks ja ööklubidesse sissepääsemiseks. «Kaitse oma privaatsust ja peida oma isik,» on elektronposti saadetises kirjas. Keegi ei soovi teada juhiloa tellija õiget nime, vanust või muid andmeid.

Elektronkirjas on ära toodud ka telefoninumber, mis Eesti Telefoni andmetel asub Ohio osariigis USAs. Sellele helistades vastab automaatvastaja, mis palub jätta oma telefoninumber ja öelda, milles on küsimus. Vastaja lubab tagasi helistada nii kiiresti kui võimalik.

Villu Vane ütles, et tema kuuleb sellisest loast esimest korda ja kindlasti sel viisil välja antud luba ei kehti. «Paljud riigid annavad välja sellist halli raamatukest, mis on rahvusvaheline juhiluba, kuid see kehtib koos rahvusliku juhiloaga,» sõnas Vane ja lisas, et kui seda juhiluba annab välja Ohio osariik, siis peab selle kehtivuse jaoks olema ka Ohio osariigi juhiluba. «Minu meelest on see lihtsameelsete püüdmine,» nentis ta.

Vane sõnul võib liikluspolitseinik loa kehtivuse kahtluse korral selle protokolliga kinni pidada ja hiljem vaadata andmebaasidest, kas sellist luba mõni riik välja annab.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum