28. märts 1999 kell 22:00

Soome firmadel rikkalikud dividendid

Tervelt 39 börsifirmal on sel aastal plaanis jagada rohkem dividendide. 12 firmat on otsustanud dividende vähendada ning 17 jagab neid sama palju nagu möödunud aastal. Kõige rohkem kasvavad Pohjola, Aspo ja WSOY dividendid. Pohjola dividend kasvab 27 Soome marga, Aspo 8 marga ning WSOY ja Finnlinesi dividend 5 marga võrra.

Soome tehniliste töötajate liidu STTK esimees Esa Swanljung leiab, et kui firma majandustulemus on hea, investeeringud õnnestunud ja võlad makstud, on igati kohane, et jagatakse suuri dividende. Siiski ei lepi STTK sellega, et firmade majandustulemus on hea, kuid inimesi koondatakse.

Kindlustusfirma Pohjola näide on sundinud töötajaid aktiivsusele, et neid ei tõrjutaks omanike arvel. Ka Borealis kavandab suuremaid koondamisi -- Porvoo tehasest tahetakse koondada 130 inimest, samas peab firma võimalikuks jagada 870 miljoni marga väärtuses dividende. STTK peab sellist suhtumist omanikukeskse strateegia halvaks näiteks, kus kasumit jagatakse töötajate arvel.

Ettevõtted kaitsevad end sellega, et hea tulemuse eelduseks ongi korrastatud organisatsioon. Soovitakse saada võimalikult hea tulemus võimalikult kõrge tootlusega ning see võib väljenduda just nimelt töötajate koondamises majanduslikult heal järjel olevast ettevõttest.

Autor: TS

Hetkel kuum