Andres Reimer • 30. märts 1999 kell 22:00

Aadu Luukas jätkab ESEA juhina

Luukase sõnul taotleb assotsiatsioon uuelt valitsuselt ja riigikogult majanduskeskkonna ergutamiseks ettevõtete vabastamist tulumaksust ja täiendavaid meetmeid eksporditehingute garanteerimiseks ning kavatseb hakata tegema ettepanekuid seadusandluse korrastamiseks. Eesti ees seisvad sotsiaalsed probleemid on lahendatavad vaid püsiva 6--10protsendilise majanduskasvu juures, ütles Luukas.

Välismajanduspoliitikas kavatseb assotsiatsioon aidata kaasa Eesti ühinemisele Euroopa Liiduga ning kujundada Balti turust osaline alternatiiv ära langenud idaturule.

Venemaa ja SRÜ turgudel on assotsiatsiooni tegevuse põhisisuks printsiip -- olla kohal, ütles Luukas. Praeguse ebastabiilsuse möödudes võib Venemaa 7--10 aasta pärast kujuneda maailma põhiliseks loodusvarasid omavaks maaks.

Assotsiatsiooni peadirektori Jaak Saarniidu sõnul peab vaid 4 protsenti ettevõtjatest praegu Vene turgu perspektiivikaks, peaaegu kaks kolmandikku ettevõtjatest näeb majanduse arengumootorina minekut Euroopa Liidu turule.

Saarniit teatas, et Läti ja Leedu mõjukate ettevõtjate seas on toimunud positiivne murrang suhtumises Eestisse. «Meid peetakse veduriks, mis võib tuua Skandinaavia investorite raha Lätisse ja Leedusse,» ütles Saarniit. «Balti riikide ettevõtjad on praegu eluliselt ühisturust huvitatud ning kavatsevad selleks mõjutada ka poliitikuid.»

ESEA võttis uute liikmetena vastu ASid Hansatee Grupp, Tallinna Autobussikoondis, Saku Õlletehas ja Silmet Grupp.

Ühtlasi täiendas assotsiatsioon oma põhikirja personaalliikme staatusega. Esimese personaalliikmena võeti ESEA liikmeks teeneka tegutseva ettevõtjana endine Hansapanga nõukogu esimees Hannes Tamjärv, kes on jätkuvalt ESEA juhatuse liige.

Aprilli keskpaigas määrab suurettevõtjate assotsiatsiooni juhatus juhid assotsiatsiooni ettevõtluskeskkonna, eurointegratsiooni, Balti koostöö ja idasuunalise tegevuse töögrupile.

Hetkel kuum