23. mai 1999 kell 22:00

Hea asukohaga kaupluse rent tõuseb

Kesklinna ja äärelinna kaupluste rendihindade vahe on suurenemas.

Pindi Kinnisvara maakleri Tõnis Meisteri sõnul on kesklinnas praegu nõudlus atraktiivse kaubanduspinna järele, millest mööduksid suured inimvood. Sellise kaubanduspinna soovitav suurus on keskmiselt 100 m².

Kvaliteetse kaubanduspinna rendi ruutmeetri hind algab 220 kroonist. Suur osa pakkumistest jääb vahemikku 250--270 kr/m².

Tasapisi tuleb Tallinnas juurde suuri kaubanduskeskusi. Peatselt avatavas Kristiine Keskuses on keskmine rendihindade tase üle 300 kr/m². Arco Vara äripindade grupijuhi Margus Eegi sõnul ulatub esimese korruse väikeste pindade rent 500 kr/m². Kristiine Keskuses on rentnikud leitud ligi 90% pinnast. Enamik uue kaubanduskeskuse rentnikest laiendab oma senist tegevust. Selliseid rentnike on vähe, kes asukohta vahetavad.

Kaubanduskeskustes on tavaliselt 3--6 kuud pärast avamist tagasilöök. Siis selguvad need kaupmehed, kes on äriplaanis valearvestusi teinud ning seetõttu tuleb juurde vaba rendipinda.

Lisaks kaubanduspindadele on kinnisvaraturul suur huvi ka baaride vastu. Läbi vaadatakse kõik vähegi atraktiivses kohas olevad pakkumised, märgib Tõnis Meister.

Hetkel kuum