3. juuni 1999 kell 22:00

EFMile pool Optiva Varahaldust

EFM omandab poole Optiva Varahaldusest aktsiakapitali laiendamise teel. Pärast täiendava emissiooni korraldamist suureneb Optiva Varahalduse aktsiakapital 12 miljoni kroonini. Optiva Panga osaluseks jääb samuti 50%.

Optiva Varahalduse juhatuse esimehe Angelika Koha sõnul maksab EFM osaluse eest 6 miljonit krooni. 4 miljonit krooni lisab aktsiakapitali varahaldusfirma praegune omanik Optiva Pank.

Ettevõtte uueks nimeks saab EFM Optiva Varahalduse AS, kasutama hakatakse ingliskeelset kaubamärki EFM Optiva Asset Management.

Angelika Koha ütles, et EMFi kaasamine avardab klientide investeerimisvõimalusi ja ligipääsu rahvusvahelistele kapitaliturgudele. EFM Optiva Asset Managementi potentsiaalseteks klientideks on nii Balti regiooni investorid, kes soovivad investeerida piirkonnast kaugematesse riikidesse, kui ka välisinvestorid, kes soovivad investeerida siinsele turule.

EFMi tegevdirektori Roland Haasi sõnul on EFM valinud Optiva Panga ainupartneriks Balti regioonis. Haas põhjendas seda pikaajalise koostööga.

Ta kinnitas, et EFM tegeleb vaid varahaldusega ja Optiva Panga enda omandamist plaanis ei ole. Küll aga pidas ta võimalikuks EFMi ühe omaniku Bank Austria huvi panga vastu.

EFMi omanikud on USA suurim avalik varahaldusfirma Alliance Capital tütarettevõtte Alliance Capital Managementi ja Austria suurim finantsgrupp Bank Austria oma tütarettevõtte Capital Invest kaudu.

Optiva Varahalduse tegevusaladeks on privaatportfellide ja investeerimisfondide haldus. Ettevõte haldab avatud investeerimisfondi Optiva Kasvufond, kinnist erastamise investeerimisfondi Milleenium ja privaatportfelle.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum