Kaja Koovit • 20. juuli 1999 kell 22:00

Sampo ühendab oma kindlustusseltsid

Pool aastat kestval üleminekuperioodil pakutakse kolme seltsi tooteid väljakujunenud tingimustel ja hinnakirjas ning kliendil tuleb valida endale nende hulgast sobiv, ütles Sampo Kindlustuse ASi juhataja Olavi Laido eile.

Eesti Kindlustuse müügidirektor Eduard Saul lausus, et kindlustustoodete ühtlustamisel ei võeta aluseks ühe seltsi pakutavat toodet, vaid luuakse kolme toote põhjal optimaalne ja parim.

Laido sõnul on protsessi kõige aeganõudvam osa andmebaaside ühtlustamine.

Kuni andmebaasid ei ole ühtlustatud, ei ole klientidel võimalik näiteks Eesti Kindlustuses sõlmitud lepingu kahjukäsitluseks pöörduda Polaris-Vara kontorisse.

BICO Kindlustuse ASi juhatuse esimees Olga Reznik lausus, et olukord, kus Sampo Kindlustuse kätte on koondunud umbes 35 protsenti kindlustusturust on igati normaalne ja mingit ohtu ta selles ei näe. Teoreetiliselt võib suurem firma küll hindu dikteerida, kuid dumpingu võimalust ei pidanud Reznik tõenäoliseks. «Majandus on majandus ja ka Sampo tahab töötada kasumiga,» lisas Reznik.

20. mail allkirjastatud lepinguga võttis Sampo Kindlustus juuli alguseks üle kõik Polaris-Vara kehtivad kindlustuslepingud ja nendega kaasnenud kohustused, samuti edasikindlustuslepingud. Üle ei võetud garantiikindlustuse lepinguid, millega tegeleb edasi Polaris-Vara. Ülevõetud lepinguportfelli maht oli 92 miljonit krooni ja hinnanguline kahjureserv 14 miljonit krooni, rääkis Sampo Kindlustuse projektijuht Helve Ulmas.

Sampo Kindlustus käsitleb ja hüvitab kõikide senise Polaris-Vara varakindlustuslepingute kahjud, kuid ei tegele pretensioonidega, mis puudutavad enne 20. maid Polarise poolt käsitletud kahjusid. Pikaajaliste kindlustuslepingute omanikel soovitas Ulmas kontrollida, kas osamakseid tasutakse Sampo Kindlustuse kontole, sest Polaris-Vara arveldusarvele kantud summasid Sampo kätte ei saa ning seetõttu kaotavad lepingud kindlustuskaitse, selgitas Ulmas.

Polaris-Vara portfelli ülevõtmisel jättis Sampo Polarise reservi endistele omanikele ning suurendas Sampo Kindlustuse kindlustuskahjude reservi umbes 30 miljoni kroonini, lausus Laido.

Saul lisas, et Sampo eesmärk ei ole praegust 37protsendilist turuosa suurendada.

Sampo Kindlustus on Soome suurima kindlustuskontserni tütarfirma. Mai lõpus ostis Sampo Hansapangalt Eesti Kindlustuse ning juunikuu alguses viiendiku Läti kindlustusseltsist Balta.

Sampo Grupp kogus Soomes eelmisel aastal kindlustuspreemiaid 17 miljardit krooni ja teenis 3,3 miljardit krooni kasumit.

Hetkel kuum