Peep Sooman • 6. oktoober 1999 kell 22:00

Viking Motors asub Opeleid müüma

Seni vaid Saabi ja Jaguari eksklusiivsõidukeid müünud ASi Viking Motors juhatuse liige, Opeli projekti direktor Peeter Sergo sõnas, et esimesed 16 Opeli sõiduautot saabusid Eestisse esmaspäeval, millest mõned on klientidele juba broneeritud. «Esmaspäeval võtame üle Baltmotorsi kinnistu Tammsaare tee pikendusel, 10 päeva pärast seda hakkame seal Opeleid müüma,» kinnitas endine Fordi Keskuse juht Sergo. Tema sõnul kavatsetakse Opelite teeninduse ja müügi kvaliteedi tase viia Viking Motorsi tasemele.

Sergo ütles, et klientidele pakutakse lisaks kõikidele seni müüdud Opelitele ka uut Opel Omegat. Samuti langeb tema sõnul võrreldes pankrotistunud Baltmotorsi hindadega märgatavalt Opel Astra hind. Sergo lisas, et Viking Motorsi eesmärgiks on tulevikus müüa paarsada Opelit aastas.

Viking Motorsi konkurendi, samuti Opeleid müüva ASi Ascar juhatuse esimees Tõnis Plaan lausus, et värske Opeli müüja Viking Motorsi hea maine tuleb ka Ascarile kindlasti kasuks. «Rohkem mainet kahjustada, kui seda tegi Baltmotors, ei saagi,» sõnas ta. «Kogu aeg oli üks keerutamine märksõnadega «pankrot, Baltmotors, Opel». Jumal tänatud, nüüd on see loodetavasti igaveseks läbi.»

Ühelt poolt oli hea, kui konkurent turult kadus, aga tegelikult oli efekt vastupidine, tõdes Plaan. «Nüüd saame Viking Motorsiga seljad kokku panna ja Opeli mainet paremaks muuta,» ütles ta.

Eesti Helkama Auto ASi ?koda sõidukite müügijuht Kalle Mihkels lausus, et Viking Motorsil pole Opeleid mitte niivõrd raske müüa, kui neid ideaalselt hooldada. «Samas on Viking Motorsil praegu väga kõrge maine ja tundes firma eesotsas olevaid mehi, siis usun, et neil on selles edu,» sõnas Mihkels.

Aprillis lõppes Opeli sõidukite müügile keskendunud Baltmotorsi diilerileping, pärast seda sõlmis tootjatehasega uue lepingu Viking Motors.

Augustis suurte võlgade tõttu pankrotistunud Baltmotors varad ostab Viking Motors 25,5 miljoni krooni eest.

Hetkel kuum