Tiit Elner • 7. oktoober 1999 kell 22:00

Ginteri vastu algatati kriminaalasi

Esma Halduse pankrotihaldur Toomas Saarma ütles eile, et kirjutas avalduse kriminaalasja algatamiseks, sest Esma Haldusele kuuluvat kaatrit polnud Jaak Ginteri esitatud ettevõtte vara nimekirjas ja kaatrit ei suudetud kaua leida. Saarma rääkis, et avastas kaatri alles otsingute järel Kaberneeme sadamas.

Harju politsei algatas Jaak Ginteri suhtes kriminaalasja 1. oktoobril.

Ginter ütles eile, et pole kriminaalasja algatamisest tema vastu veel teadlik. «See on mingi jama,» kommenteeris ta. «Põhjendatud see küll pole.»

Eile kuulutati välja Esma Haldusele kuuluva Lohusalu sadama müük. Alghinda müügipakkumises ei ole, kuid pankrotihalduri sõnul loodab ta saada sadama müügist 15 miljonit krooni.

Pankrotis Esma Halduse vastu on kaitstud võlanõudeid 24 miljoni krooni eest, suurim võlausaldaja on 15 miljoni krooniga Hansapank. Offshore-firma Blackwell Ltd 4 miljoni krooni suuruse nõude põhjendatust arutab kohus detsembris.

Toomas Saarma on kahtlustanud Jaak Ginteri seotust maksuvaba firma nõudega.

Pankrotihaldur on esitanud pankrotiavalduse ka Ginteriga seostatud turvafirma Rikoldo suhtes. OÜ Rikoldo rentis poolteiseks kuuks pankrotivara hulka kuuluva Lohusalu sadama restorani, kuid ei tasunud lubatud renti ega kommunaalmakseid. Kohtuistung turvafirma pankrotiasjas toimub teisipäeval.

Rikoldo osutas turvateenuseid B-Rühma kaubamärgi all. Varem maksejõuetuks muutunud B-Rühma ASi omanik oli dokumentide järgi kaitsejõudude eriüksuse SOG ülem Andrei Ambros, mitmete äripartnerite sõnul aga Jaak Ginter.

Suurematest ettevõtetest on Ginteril senini osalus turismifirmas Estonian Holidays.

Hetkel kuum