ÄP fototoimetus • 1. detsember 1999 kell 22:00

Jõhvi firma loodab edule Suurbritannias

Audes toodab 500 kõlarit kuus, Briti firmad on huvitatud 2000 kõlariseadme ostmisest kuus, mis tooks ettevõttele aastas sisse 5--10 miljonit krooni. «Ainult tuleb kokku leppida hinnas,» sõnas Audese juhatuse esimees Igor Tjurin. «Kunagise Nõukogude Liidu seose tõttu kipuvad inglased kauba eest madalamat hinda pakkuma.»

Praegu on Audese aastakäive 5 miljonit krooni ja ettevõttes töötab 50 inimest. Tjurin kinnitas, et töötajate arvu suurendatakse, kui sõlmitakse Suurbritannia firmadega konkreetsed lepingud.

Vaatamata sellele, et Made in Estonia märk ei ole Suurbritannias väga tuntud ja ettevõtjad on konservatiivsed, on sealsel turul Eesti firmadel perspektiivi, märkis Tjurin.

Kokku osales 14.--17. novembril Eesti Ekspordiagentuuri korraldatud missioonil Suurbritannias kaheksa Eesti elektroonikatööstuse ettevõtet -- MicroLink, Tarkon, Dvigatel, Balti Pressvormid, Interconnect Product Assembly, Fabec Elektroonika, Audes ning Finesat.

Ekspordiagentuuri direktori Lea Kroonmanni sõnul suureneb tänu huljuti sõlmitud kontaktidele missioonil osalevate ettevõtete ekspordikäive järgmise aasta jooksul ligi 82 miljoni krooni võrra.

Kahe-kolme aasta pärast peaks see number ekspordiagentuuri prognoosi kohaselt olema kuni 875 miljonit krooni. «See on välja arvutatud inglise firmade ostusoovide põhjal,» seletas Kroonmann.

Autor: ÄP

Hetkel kuum