Kristina Traks • 2. detsember 1999 kell 22:00

Põlva Piim sai keelu eksportida Euroopasse

Veterinaarameti peadirektor Ago Pärtel sõnas eile, et kui Põlva Piim tahab eksportida oma toodangut Euroopa Liitu, peab ta täitma eurodirektiivides sisalduvaid nõudeid. Pärtel ei nõustunud ütlema, mille vastu Põlva Piim konkreetselt eksis.

«Mõned roostes torud, mõned markeeringud polnud päris õiged,» kommenteeris ekspordiloa peatamist Põlva Piima peadirektor Kalev Kreegipuu. «Meie arvame, et need on pisiasjad.»

Kreegipuu ütles, et ettevõte on väiksemad puudused juba kõrvaldanud, suuremate puudustega läheb veel paar nädalat aega. Põlva Piim müüb Euroopa Liitu võid ja lõssipulbrit, pulbritootmise oli ettevõte ise juba peatanud.

Veterinaarkontroll tegi teisipäeval Põlva Piimale ettekirjutuse, kus on 27 positsiooni, mille osas ettevõte eksis euronõuete vastu. «Kui ettevõte eksib mõne nõude vastu, teeme ettekirjutuse, kui ta ettekirjutust ei täida, peatame ekspordiloa kuni puuduste kõrvaldamiseni,» tutvustas korda Pärtel.

Põlva Piima toodangu ekspordikeeld Euroopa Liitu kehtib alates teisipäevast. Samas ei keela keeld ettevõttel valmistada toodangut siseturu tarbeks ega piimatoodete eksporti Venemaale. Põlva Piim toodab praegu vaid linnapiimatooteid.

AS Ühinenud Meiereid on kulutanud Põlva Piima eurokorda seadmiseks umbes 30 miljonit krooni.

Hetkel kuum