Ülo Toomsalu • 26. jaanuar 2000 kell 7:02

Dekoltee on muutunud vanarauaks

Tallinna ööklubi Dekoltee ostnud Tartu ärimees Urmas Past nimetab seda vanarauahunnikuks ja kavatseb sinna matta 15 miljonit krooni, kirjutab Sõnumileht.

'Kõige mustema stsenaariumi järgi tuleb Dekoltee ümberehitamiseks investeerida umbes 15 miljonit krooni,' ütles eelmisel nädalal ööklubi ostnud OÜ Mobix Invest omanik Urmas Past.

Past tõdes, et ta pole mitmel viimasel kuul klubisse sisse pääsenud, kuid teadis, et eriti hullus seisus on seal tehnosüsteemid. 'See on vanarauahunnik,' ütles kibestunud Past.

'Klubi taasavamiseks tuleb palju tööd teha, kuid kindlasti avame selle veel tänavu.'

'Rauahunnik seepärast, et paljud asjad on Dekoltees metallist,' kommenteeris eelmisel suvel Dekoltee juhtimisest kõrvaldatud Lauri Laubre.

Laubre usub, et klubi olukorda on viimase poole aastaga teadlikult halvendatud, et hinda alla saada ja 'et oleks, milles mind süüdistada'. Laubre sõnul on Dekoltee halvale olukorrale kaasa aidanud seegi, et Maailmakaubanduskeskus lülitas väidetavalt seadusevastaselt klubis elektri välja. Seetõttu on klubi viimased kuud olnud niiskuse ja külma meelevallas.

Laubre on veendunud, et tegi ööklubi ostuks parema pakkumise kui Past, ent tänu võltsitud rendilepingule ei saanudki seda klubi keegi teine osta.

Dekoltee omanikfirma Noxtuni pankrotihaldur Andres Tootsmann ei tahtnud öelda täpset hinda, millega Past Dekoltee ostis, kuid väitis, et see jääb 15 miljoni krooni kanti.

Hetkel kuum