Komisjon arvas, et pärast mõningast viimistlemist liikumispuudega klientide teenindamise parandamiseks on ka hotell St. Petersbourg igati nelja tärni väärt.
Kuigi tärnide arv ei ole otseselt seotud hotelli hinnaga, kajastuvad kõrgemasse mugavusastmesse tehtud investeeringud siiski ka hinnas, millega klient hotellitoa kätte saab, sõnas turismiameti peadirektori asetäitja Anne Hermlin. Seega võib öelda, et hotelli nime taga ilutsevad tärnid annavad kliendile edasi täpsema info hotelli pakutavast teenusest ja hinnatasemest.
Kahetärnihotelli Mihkel turundusjuht Raul Leht ütles, et ehkki tärnid on hotellidel selleks, et kliendil oleks kergem orienteeruda, millise majaga on tegemist, on tingimused tärnidele eri riikides pisut erinevad. ?Mitmed saksa ja inglise turistid on meile öelnud, et oleme nende kodumaa kahetärnihotellidest pikalt ees,? sõnas Leht.
Tärnideta on Tallinna hotellidest veel Hermes, Tähetorni, Metropol ja eelmisel aastal suurima täituvusega Scandic Hotell St. Barbara. Tärnid puuduvad ka rahvusvahelise hotellifirma Domina Group Ilmarine Residence?il.
Ilmarine Residence?i tegevdirektor Aare Jaanus ütles, et lähiajal neil tärne taotleda kavas ei ole. ?Mujal maailmas on olemas residentside klassifikaator,? täpsustas Jaanus. ?Eestis seda veel ei ole ja hotellide tingimused on natuke teised kui residentsidel.?
Tärne annab hotellide klassifitseerimiskomisjon, kuhu kuuluvad kuus inimest Eesti Hotellide ja Restoranide Liidust, neli inimest Eesti Turismifirmade Liidust ning esindajad päästeametist, turismiametist, majandusministeeriumist ja tervisekaitseametist. Tärnid kehtivad viis aastat.
62 protsenti Eesti tärnihotellidest asub Tallinnas, sealhulgas kõik nelja- ja viietärnihotellid.
Seotud lood
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele