Ülo Toomsalu • 20. aprill 2000 kell 6:26

Tallinna prügi läheb kallimaks

Pääsküla prügila tõstab 1. maist prügiladustamistasu. Esialgu peavad rohkem hakkama maksma vaid need inimesed, kes oma prügi ise Pääskülla veavad. Prügiveofirmad oma hindu ägeda konkurentsi tõttu esialgu ei tõsta, kirjutab Õhtuleht.

Kui veel täna küsib Pääsküla prügimägi tonni olmejäätmete ladustamise eest 154 krooni ja 83 senti, siis 1. maist tõuseb hind 172 krooni ja 76 sendini.

'Pääsküla prügila tuleb sulgemise järel katta,' põhjendab Tallinna Jäätmekeskuse direktor Rein Pillerpau. 'Sulgemine ja katmine läheb maksma 100 miljonit krooni. Sellest 80 miljonit saame Euroopast tagastamatu abina, aga 20 miljonit tuleb meil endil maksta. Sellest ka hinnatõus.'

Millal suletud Pääsküla prügimäe kohale spordirajatistega meelelahutuskompleks kerkib, ei tea täna keegi. 'Viimased 10 aastat olen öelnud, et viis aastat läheb veel,' muigab Pillerpau. Mehe juttu tasub uskuda, sest ta on Pääskülaga seotud alates prügimäe rajamisest, täna juba 25 aastat. 'Uue prügila rajamise lepingu sõlmimisest läheb Pääsküla sulgemiseni vähemalt 3 aastat.' Sulgemine kestab 5-10 aastat.

'Prügiladustamishinna tõus ei ole veenvalt põhjendatud,' kahtleb Ragn-Sells Eesti keskkonnajuht Aadu Võsu. 'Praegu jääb segaseks, kuidas Pääsküla prügimäe sulgemiseks loodav fond täpselt töötab.'

Võsu sõnul Ragn-Sells inimestelt prügi äravedamise eest vähemalt esialgu rohkem raha küsima ei hakka. Prügivedajate vahel on üsna tihe konkurents ja see hoiab hinna muutumatuna.

Hetkel kuum