Ülo Toomsalu • 15. juuni 2000 kell 7:07

Sakslane ehitab Pärnusse Port Arturi kõrvale ärihoonet

Vähem kui aasta pärast seisab Pärnus Port Arturi kaubamaja ja trükikoja vahel sakslase rajatav kolmekorruseline teenindus- ja ärihoone, kirjutab Pärnu Postimees.

Esimesele ja teisele korrusele jäävad kaubandus- ja teeninduspinnad, kolmandale bürooruumid ja omaniku korter, rääkis sakslasest krundiomaniku Ernst Anton Friedrich Habermeyeri esindaja Kaia Kirs.

Kirs nentis, et krunt on ehitamiseks väike. 'Kõigest 612 ruutmeetrit ja hoonesse tuleb kokku 1500 ruutmeetrit põrandapinda,'lisas ta.

Habermeyer ostis inseneride maja krundi pankrotistunud OÜ-lt Central-Estil möödunud aasta algul.

Kirsi andmetel on Habermeyeri peamine tegevusala nii Saksamaal kui Eestis keemiline puhastus. Umbes kuus aastat tagasi asutas Habermeyer Eestis keemilise puhastuse firma, mille viis filiaali asuvad Tallinnas, Narvas ja Tartus. 'Järgmine oleks siis Pärnus,' ütles Kirs.

Rajatava hoone esimesele ja teisele korrusele on kavandatud kauplused ja konsultatsioonifirmad. 'Võib-olla ka kinnisvaraalast ja finantsabi pakkuvad firmad,' sõnas Kirs. 'Esimesele korrusele on projekteeritud suured vaateaknad ning seal võiks mõni kauplus tegutseda.'

Hetkel kuum